Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
jaho2020
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2017, o 21:45

Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: jaho2020 »

Czy starczy mi około 6 miesięcy aby nauczyć się na OB i przejść 1 etap a potem dojść aż do finału

Z góry dzięki za odpowiedź
BioLove
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 21:29

Re: Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: BioLove »

To tak jakbyś się zapytał/a, czy dostaniesz się eksperymentalnie na Marsa w 2024r-jeśli jesteś miliarderem i masz dosyć Ziemianów miał(a)byś szansę. Podobnie jest z olimpiadą- jeśli już masz przerobiony cały materiał z liceum i np.Campbella masz szansę. 6 miesięcy nie wystarczy na naukę takiej ilości materiału, chyba,że od świtu do świtu będziesz się uczył/a . Biologia jest wszędzie i jest wszystkim. Jak można ją tak trywializować . Minóg byłby niepocieszony.
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: Lukas99 »

No bez przesady, tegoroczna OB znacząco odbiega w swych ogólnych założeniach od poprzednich edycji. Obecne testy to bardziej na czytanie ze zrozumieniem. Natomiast co do samej nauki, to myślę, że przy odpowiednim rozkładzie czasu i zorganizowaniu program licealny można przerobić (i zrozumieć!) dość szybko. Śmiem sądzić, że w 3 tygodnie, chociaż to już zależy od człowieka i wielu innych warunków.

Czy biologia jest wszędzie? Jako wytwór człowieka (nauka) - nie.
Jako przenośnia dot. życia - też nie (patrz: próżnia, choć i z tą jest kłopot). Jako życie i jego składowe na naszej planecie - tak. Czy biologia jest wszystkim - tutaj nie wiem o co chodzi, nie chcę też mówić, która nauka jest najważniejsza.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: Blathmac »

Mysle, ze nie ma sie co rozwodzic na temat tego czy biologia jest wszedzie, bo nie o to bylo pytanie.

W 3 tygodnie nie da sie przerobic calego zakresu materialu z biologii rozszerzonej. Wkuc na pamiec moze tak, ale zrozumiec na pewno nie
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: Lukas99 »

Po pierwsze primo: na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, jeśli nie zna się pytającego.
Po drugie primo: są inne metody nauki niż kucie.
Po trzecie primo ultimo: to już zależy od człowieka i wielu innych warunków
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Czy starczy mi około 6 miesięcy aby ....

Post autor: Thisfer »

Proponuję nie sprzeczać się i nie zniechęcać jaho2020, tylko odpowiedzieć na pytanie.

Testy tegorocznej edycji skonstruowano tak, aby człowiek myślący i o ogólnej wiedzy z rozszerzonej biologii mógł sięgnąć po finał, jednak czy po tytuł laureata - ocenimy pod koniec kwietnia (trzymam kciuki za finalistów)!

Przy odpowiednim stopniu spięcia pośladków można w pół roku poznać zarys rozszerzenia i na pewno uzupełnić choć część tematów szczegółami.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość