Zielona herbata

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Zielona herbata

Post autor: parva »

tin pisze:Chodzi tu o przyzwyczajenie kubków smakowych do nowych doznań smakowych.
To tak jak z kawą, jak byłam mała to zastanawiałam sie jak można coś takiego pić, a teraz piję parę kubków dziennie
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Zielona herbata

Post autor: fimona »

skarabae pisze:jakś czas temu była teoria jakoby glin z herbaty miał mieć związek z Alzheimerem
slyszalam o tym Alzheimerze od mojej chemiczki w liceum. co prawda nie byl to glin z herbaty. pytala tylko dlaczego nie powinno sie gotowackwaśnych zup (ogorkowa, szczawiowa) w aluminiowych garnkach. nie pamietam teraz doklandie odpowiedzi, ale ze jony jakiegos tam pierwiastka z garnka przenikaja do zupy (o kwasnym odczynie) i ze to niby ma nam szkodzic i miec zwiazek z Alz. nie wiem ile w tym prawdy.
przepraszam ze tak brdzo ogolnikowo ale moze ktos cos o tym slyszal i wytlumaczy
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Zielona herbata

Post autor: krzysiek j »

teraz_qrde_ja pisze:Jak smakuje biała herbata? Nigdzie nie mogę jej dostać a ciekawość mnie zżera
Dobra ,ale czarna lepsza.
Pyska
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2007, o 16:15

Re: Zielona herbata

Post autor: Pyska »

A znacie może jakieś ciekawe sposoby przyrządzania herbaty?
Napiszcie przepisy na Wasze ulubione herbaty
Ja np. uwielbiam herbatę czarną z cynamonem i goździkami fajnie rozgrzewa
Gorąco polecam
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

Też kiedyś piłam czarną z cynamonem, ale już nie piję czarnej wogóle od około roku. Tylko zieloną bez dodatków i taką bombę witaminową ze sklepu ze zdrową żywnością. Pycha!
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Zielona herbata

Post autor: Marzena »

A zielona herbata nie powoduje spadu wagi ciała tzn nie przyśpiesza odchudzania?
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Zielona herbata

Post autor: Matty86 »

Ja polecam czerwoną herbatę phu er, piję od dawna głownie z uwagi na jej specyficzny (dla większości osob nieprzyjemny) smak. Ma ona wiele włąściwości zdrowotnych m.in. podobno wpływa na spadek wagi nawet jakieś badania na ten temat były przeprowadzane.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

Podobno Dietetycy już dawno stwierdzili, że wpływa ona na stabilizację masy ciała i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Badania wskazują, że katechiny (szczególnie EGCG) hamują wzrost liczby komórek tłuszczowych jak i powiększanie się ich rozmiarów. Poza tym katechiny w niej zawarte nautralizują kancerogenne wolne rodniki, opóźniają starzenie, zapobiegając utlenianiu LDL w komórkach śródbłonka. Chelatujące polifenole mogą być antidotum nie tylko hamującym starzenie, ale mogą zapobiegać chorobom naurodegeneracyjnym jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Zwiększenie konsumpcji zielonej herbaty do 3 filiżanek dziennie zmniejsza ryzyko zawału serca o 11%. Własnie siorbę zieloną Przyda mi się, przeciwko miażdżycy

Na podstawie WiŻ 9/2007

P.S. Czerwona śmierdzi dla mnie szczurami
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Zielona herbata

Post autor: Marzena »

No to wiedziałam, że zielonka jest zdrowa, szkoda jednak, że przyśpiesza odchudzanie. Też lubiesiorbać zielonke, a schudnąć raczej bym nie chciała.

biolga pisze:P.S. Czerwona śmierdzi dla mnie szczurami
Wow, chyba nie piłam , ale może warto spróbować
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Zielona herbata

Post autor: fimona »

moj znajomy okreslil smak czerwonej herbatyjak błoto".no coz, nie wime jak smakuje bloto, ale porownanie boskie
ja uwielbiam i zielona, i czerwona, i czarna (z cytryna), i biała. kocham herbate! ach, gdyby nie ta teina.bede miala na starosc dziury w mozgu .od czegos trzeba umrzec
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Zielona herbata

Post autor: biolga »

fimona pisze:od czegos trzeba umrzec
Prawda! Nie żałuj sobie! Zielonej szczególnie Tylko bez przesady .
Pyska
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2007, o 16:15

Re: Zielona herbata

Post autor: Pyska »

Dobra jest też herbata z miłorząbu świetnie wpływa na pamięć
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Zielona herbata

Post autor: skarabae »

Tylko ciekawe ile trzeba by tego wypić, by widać było jakikolwiek efekt.
W ogóle straszna rzecz zaczęłam ostatnio pić zieloną, w chwili obecnej testuję jaśminową
I znalazłam inną substancję o działaniu psychoaktynym w herbacie- teaninę, opis brzmi zachęcająco.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości