dziwidło trupi kwiat

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
lenka_997
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2006, o 18:17

dziwidło trupi kwiat

Post autor: lenka_997 »

A co to takiego ? (oznaczone -dziwidło (trupi kwiat))
Proszę o pomoc w rozpoznaniu i nazwaniu tej zagadkowej rośliny. Dostałam tą roślinę kiedy była już w całej swej okazałości tzn. łodyga, ponad metr wysokości wyrastająca z dość pokaźnejltprawdopodobnie cebuli. Charakterystyczną cechą tej rośliny jest ukazywanie sie na jej liściach kropelek wody w czasie parnych dni i podczas gdy za oknem pada deszcz. Po pewnym czasie zauważyłam że łodyga i liście tracą turgor i powoli żółkną.pomyślałam że źle sie opiekowałam moją roślinka i ona umiera.Pozostawiłam cebule i po jakimś czasie< być może kilku miesięcy, chyba w grudniu zauważyłam że pojawił się nowy pęd.Roślinka wyrosła na nowo i nie wiem czy takie zachowanie to normalne jest w jej przypadku czy rzeczywiście opieka i warunki jej nie odpowiadają.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2008, o 09:07 przez lenka_997, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: A co to takiego ???(oznaczone -dziwidło (trupi kwiat))

Post autor: malgosi35 »

A może dziwidło (trupi kwiat)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości