Badania lekarskie wojskowo-lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Nivsky
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2017, o 22:30

Badania lekarskie wojskowo-lekarski

Post autor: Nivsky »

Czy ktoś wie czy jest jakaś szansa na dostanie się, gdy ktoś ma dużą wadę wzroku. W moim przypadku to Ok -9 dioptrii. Nie wiem czy w ogóle rozpatrywać kierunek wojskowy czy od razu dać sobie spokój. Dziękuję za odpowiedź

slaep
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:15

[Link] Badania lekarskie wojskowo-lekarski

Post autor: slaep »

Zgodnie z przepisami nie ma szansy. A żeby zobaczyć, czy w praktyce da się prześlizgnąć musiałbyś spróbować przystąpić do rekrutacji.

Zajrzyj do tego rozporządzenia. Są 4 kolumny w załączniku nr 1. Kandydaci na studia wojskowe, w tym lekarskie, (i studenci I i II roku na tych studiach) podlegają niestety I kolumnie - tak jak np. żołnierze starający się o przyjęcie do służby w jednostkach specjalnych czy desantowo-szturmowych. Ci, którzy już są w tych jednostkach, mają niższe wymagania niż nowy student albo kandydat na studia. (kolumna III). Jak pytałem w MONie i CWKL, to potwierdzili, że oceniają według tej kolumny, niezależnie od kierunku studiów wojskowych.

Przejrzyj to rozporządzenie, czy coś jeszcze Cię nie dyskwalifikuje. Jeśli nie, to ew. możesz zastanowić się nad korekcją wzroku.
slaep
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2016, o 20:15

Re: Badania lekarskie wojskowo-lekarski

Post autor: slaep »

Jeszcze zapomniałem dodać, że na Wydziale Wojskowo-Lekarskim kierunek lekarski jest zarówno cywilny, jak i wojskowy. Założyłem, że chodzi ci o ten drugi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości