Czy warto studiować biotechnologię? UŚ czy UJ ? Perspektywy?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Czy warto studiować biotechnologię? UŚ czy UJ ? Perspekt

Post autor: jacekp-bio »

Wiem, że post nieco stary

Plan B - może się okazać ścieżką w życiu. Biotechnologia to także medycyna, badania w wiodących ośrodkach onkologicznych na całym świecie. To także opracowywanie modeli rozwoju chorób zakaźnych. Staż w Onkologii w labie jest jak najbardziej możliwy, potem praca np. Nencki Institute of Experimental Biology PAS lub Cardiff University. Jednak tutaj wygrywają najlepsi, także i Ty Masz na to szansę. Wyobraź sobie możliwość badania nowego leku w zespole i pisania testów klinicznych. Biotechnologia to także żywność, ubrania, środowisko naturalne.

Na pierwszym roku biotechnologii - w zależności od wybranego UJ / UŚ Możesz mieć albo mało czasu albo nieco czasu na naukę do matury. Moim zdaniem na UŚ Powinnaś mieć około 70% szansy na przygotowanie się do poprawy.
JDK
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:38

Re: Czy warto studiować biotechnologię? UŚ czy UJ ? Perspekt

Post autor: JDK »

Bezrobocie.
Załączniki
BezroBIOcie.pdf
(522.66 KiB) Pobrany 96 razy
jjusti18

Re: Czy warto studiować biotechnologię? UŚ czy UJ ? Perspekt

Post autor: jjusti18 »

Warto studiować to w czym się każdy interesuje. Studia są bardzo ważne do zdobycia dobrej pracy. Niezbędna jest wiedza i umiejętności, ale wiązać to zainteresowaniem. Ja teraz podjęłam się studiów online, ponieważ tradycyjnie nie mogę- a i zapisałam się na elearning. Ja jestem zadowolona ze studiów i kursu, mam nadzieję że dzięki nim zdobędę pracę jako pedagog i będę miała dobrą pensję. Więc także, uważam że powinno się wybrać takie studia, które są związane z zainteresowaniem i można to powiązać z przyszłością. No i warto poszerzać wiedzę, ponieważ dzisiaj wszędzie patrzą na ukończone szkoły i kursy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość