Dziwna pszczoła wśród murarek? Co to jest ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Dariusz69
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 11:37

Dziwna pszczoła wśród murarek? Co to jest ?

Post autor: Dariusz69 »

Witam, 2 rok mamy z synem ule z murarkami, w tym roku zauważyliśmy pszczołę inną niż wszystkie. Jest dużo większa, inaczej lata, wygląda bardziej jak trzmiel ale mieszka razem z nimi
w jednym z otworów. Przy odwróceniu zachowuje się jak trzmiel, ale jej lot jest bardziej jak gza, szybki, nerwowy, tak samo kręcenie głową - mechaniczne krótkie ruchy jak mucha.
Bardzo długie, wręcz monstrualne jak na pszczołę owłosione odnóża, wygląda jakby jej przeszkadzały, i bardzo krótka para odnóży przednich.
Wygląda trochę jak robot bojowy.
Co to jest Skorzystaliśmy z deszczowego dnia, kiedy zwolniła do delikatnego wyjęcia jej i pstryknięcia fotek.
Ktoś pomoże ?
Załączniki
IMG_0284.JPG
IMG_0281.JPG
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Dziwna pszczoła wśród murarek? Co to jest ?

Post autor: karteczka88 »

Sprawdź pszczoła - murarka ogrodowa
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Dariusz69
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 11:37

Re: Dziwna pszczoła wśród murarek? Co to jest ?

Post autor: Dariusz69 »

No własnie wiem jak wygląda pozostałe 99% murarek, są podobne, a ta odstaje zdecydowanie od schematu. Mam ich jakieś 1000 a ta jedna jest zdecydowanie inna, 2 razy większa i zachowuje się inaczej niż tamte. Stąd pytanie. dlaczego, czy to na pewno murarka a nie jakiś podszywacz ? Dlatego własnie dokladnie opisałem wygląd i zachowanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości