Ratownictwo medyczne i co dalej?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

mikates pisze:hej:) mam pytanie: slyszalam ze niechetnie daja prace po ratownictwie medycznym kobietom- to prawda?!
Raczej nie Teraz patrzą głównie na papier nie na płeć.
andzia000455
Posty: 17
Rejestracja: 30 lis 2007, o 09:56

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: andzia000455 »

Hej z tego co wiem to napewno wystarczy , w tamtym roku tez chciałam dawać tam podanie ale niestety nie owtorzyli studiów dziennych bo było mało kandydatów, sa tylko zaoczne . Jak dobrze pamietam to na zoczne jest też test spawnościowy chyba bieg , rzut piłka lekarska i jeszcze coś ale juz nie pamietam Wiecej inf napewno udzielą Ci Panie z dziekanatu , które w przeciwieństwie do innych szkół udzielają inf A wybierasz sie na dzienne czy zaoczne Pozdr.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

jesli już chcecie na ratownictwo to polecam jednak dzienne ]
andzia000455
Posty: 17
Rejestracja: 30 lis 2007, o 09:56

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: andzia000455 »

A możesz napisać dlaczego ? no jest na zaocznych mniej praktyk ale chyba o nie tak duzo.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Padre Morf »

Na dziennych jest średnio 3800h zajęć. Na zaocznych 2800-2900 wiec różnica jest spora. Oczywiście to różnica w liczbie godzin zajęć w ogóle a więc nie tylko praktyk. Jeśli już ktoś chce iść na ratownictwo to polecam albo dobre studium albo AM w trybie dziennym. Ratownicy po szkołach zaocznych maja problem z dostaniem pracy - sam takiego ratownika raczej bym nie zatrudnił, moi koledzy robią podobnie.
Szymon_Kowalszy
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2017, o 10:08

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Szymon_Kowalszy »

Musisz wiedzieć, że w zawodzie ratownika medycznego wymagane jest ciągłe doszkalanie się. Chodzi o to, że każdy ratownik medyczny musi co 5 lat, zdobyć 200 pkt. edukacyjnych, z czego 80 pkt. może zdobyć przez Internet co jest o wiele tańsze i łatwiejsze. Nie wielu ratowników o tym wie, ale jest to zgodne z ustawą. Ja polecam do tego stronę. Znajdziecie tam wiele ciekawych kursów i zrobicie je bez wychodzenia z domu. Polecam
Przemo_1234
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2017, o 08:43

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Przemo_1234 »

Zgadzam się z przedmówcą, niestety (lub dla niektórych stety), zawód ratownika medycznego to ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Wiąże się to z tym, że każdy z nas musi robić te kursy. Niestety opłacane są z własnej kieszeni co bardzo zniechęca., ale wiele na to nie da się poradzić. Jedyne co mogę polecić to faktycznie platforma e-ratownika, polecam gorąco, bo można tam znaleźć sporo bardzo ciekawych, niemonotonnych kursów
Nataliaa86
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2018, o 12:04

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Nataliaa86 »

Savok pisze:
21 paź 2007, o 11:55
paula_koko pisze:sa to studia licencjackie czy po tych 3 latach ma sie wyksztaucenie wyższe
Wyzsze zawodowe
paula_koko pisze:zy trzeba gdzieś studiować dalej kolejne 2 lata zeby miec magistra?
Nie ma magistra z ratownictwa.
paula_koko pisze:łyszałam że po ratownictwie medycznym mozna zaczac studiowac medycyne na kier lekarskim i jest sie wtedy jakos inaczej rozpatrywanym ze majac licencjata automatycznie wskakuje sie na ktorys rok lekarskiego?
Pierwsze slysze.
paula_koko pisze:czy z kierunku analityka medyczna bądź ratownictwo medyczne mozna na któymś roku studiów przenieść sie na lekarski?
Nie.
paula_koko pisze:oraz jeszcze jedno pytanie czy po kierunku technik specjalności dentystycznych ma sie wyższe?
Nie, techniczne.
zgadza sie!
Awatar użytkownika
Bianconiglio
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2017, o 09:36

Re: Ratownictwo medyczne i co dalej?

Post autor: Bianconiglio »

Przemo_1234 pisze:
17 maja 2017, o 08:48
Zgadzam się z przedmówcą, niestety (lub dla niektórych stety), zawód ratownika medycznego to ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Wiąże się to z tym, że każdy z nas musi robić te kursy. Niestety opłacane są z własnej kieszeni co bardzo zniechęca., ale wiele na to nie da się poradzić. Jedyne co mogę polecić to faktycznie platforma e-ratownika, polecam gorąco, bo można tam znaleźć sporo bardzo ciekawych, niemonotonnych kursów
Ratownik medyczny musi zdobyć 240 punktów w 5 lat, a lekarz 200 w 4. Konsekwencje nie wypełnienia tego obowiązku mogą być przykre, ale z tego co czytałam i tak część lekarzy nie robi kursów. Moja mama np.jest pielęgniarką, pracuje we Włoszech i tam pielęgniarki też są objęte obowiązkiem szkoleń. Musi mieć 150 punktów zdobytych w 3 lata, 50 na rok. Część mogą robić przez internet, ale mają obowiązek też uczestniczyć w szkoleniach w ich regionie.
Odnośnie szkoleń dla ratowników to w mojej okolicy organizuje je Górnośląska Szkoła Ultrasonografii i Diagnostyki Medycznej - mój sąsiad był tam na kursie. Te kursy również są ciekawe, bo przeprowadzają ćwiczenia na żywych modelach, co zdecydowanie czyni je atrakcyjniejszymi niż sucha teoria i zobrazowanie jej na fantomie. Jestem ciekawa tylko czy lekarze i ratownicy, którzy się szkolą i zdobywają te wymagane punkty edukacyjne są możliwi do zweryfikowania? Osobiście wolałabym chodzić do takiego, który jest na bieżąco.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości