Który kierunek bio-chemiczny?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mikolajek2010
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 20:20

Który kierunek bio-chemiczny?

Post autor: mikolajek2010 »

Cześć!

Jestem tegorocznym maturzystą. Zastanawiam się nad wyborem studiów. Kierunki które mnie interesują to: Medycyna, Biotechnologia, Bioinżynieria, Biologia Eksperymentalna, Inżynieria Genetyczna, Chemia i Toksykologia Sądowa, i ewentualnie Inżynieria Biomedyczna.
Zastanawiam się jaka jest różnica między tymi kierunkami, jak wyglądają studia i możliwość ewentualnej pracy po nich. Jest tam więcej biologii, chemii, fizyki? Przerzuciłem parę postów na forum i nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Jeżeli znajdzie się ktoś kto studiuje/studiował coś z powyższych i ma jakieś rady co do wyboru to chętnie przygarnę

P.S: tak wiem że medycyna to kierunek na który chce iść 90% osób po bio-chemie, zależy mi jednak żeby nie tylko na niej się skupiać
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Który kierunek bio-chemiczny?

Post autor: Piotrr »

Nie szukaj na forum tylko na internecie. Jest mnóstwo stron które opisują specyfikę studiów, przedmioty jakie są realizowane oraz perspektywy
W końcu lekarz
mikolajek2010
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 20:20

Re: Który kierunek bio-chemiczny?

Post autor: mikolajek2010 »

Przejrzałem kilkadziesiąt stron tyle że tam są informacje głównie od samej uczelni co do kierunku, mało konkretów i wszystko brzmi tak samo. Dlatego chciałem opinii kogoś kto w tym siedzi, i ma spojrzenie bardziej studenckie :p
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Który kierunek bio-chemiczny?

Post autor: persil1991 »

mikolajek2010 pisze:wszystko brzmi tak samo
i pewnie tak samo pięknie. W końcu student dla uczelni to pieniądz

Wymieniłeś sporo kierunków, większość brzmi dobrze. Niestety na nazwie zalety się kończą. Pomyśl o medycynie, stomatologii, weterynarii, farmacji (większość pracuje w aptekach, ale jest też możliwość pracy w przemyśle farmaceutycznym), analityce medycznej (praca w laboratorium szpitalnym), biologii (jeśli chcesz być nauczycielem), jakiejś inżynierii, zwłaszcza na politechnice (tytuł inż często jest odbierany lepiej niż mgr, później praca w różnych korpo, raczej przy kompie). Nie wiem jak z chemią i pokrewnymi.
mikolajek2010
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2017, o 20:20

Re: Który kierunek bio-chemiczny?

Post autor: mikolajek2010 »

dokładnie

Medycyna na chwile obecną na drugim planie, farmaceutyka ani weterynaria raczej mnie nie interesuje. Głównie biotechnologia i różnego rodzaju kierunki pokrewne,a nie za bardzo wiem z czym to się je.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości