Medycyna przed 30-tką

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Ardorn »

Optyczka pisze:Ja również rozważam medycynę przed 30, albo. chwilę po


chyba nie wiesz co mówisz


odpowiedz sobie najpierw na pytanie po co Ci to ?
dla hajsu ? - widzę że nie


dla prestiżu ?


dla adrenaliny ?


dla 6 lat zakuwania + kilku lat spec ?

naprawdę chcesz zacząć prawdziwie pracować w tym zawodzie w wieku ok +- 50 lat ?

medycyna to nie inne kierunki studiów - obczaj atlas anatomiczny ile zakuć trzeba tych wszystkich kości , mięśni i innych pierdół nawet nie warto porównywać tego kierunku do innych no chyba że do farmacji gdzie również podobny zapieprz )



więc się zastanów czy warto spełniać swoje marzenia z lat dziecięcych czy lepiej się skupić na czymś w czym - już - jesteś dobry / a .



sama zdecyduj
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Molinezja »

Oczywiście, że warto spełniać marzenia, nawet jeśli trochę trzeba będzie po drodze poświęcić. Nawet jeśli osiągnie się to wszystko później niż inni. Ludzie, to jest tylko kilka lat studiów, a cała reszta - staż, specka itd., nawet jeśli za śmieszne pieniądze to jest po prostu radość i poczucie spełnienia.
Myślę, że Optyczka doskonale wie o czym mówi
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Mårran »

Staż to radość i poczucie spełnienia.? Praca za małe pieniądze to radość.? Czy Ty dziewczyno tu pracujesz?
Pani Buka
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Molinezja »

Jeszcze studiuję więc siłą rzeczy pracuję w innym miejscu (wbrew pozorom dającym niezłe pieniądze), ale akurat należę do tej grupy osób po przebojach i różnych zawirowaniach w życiu i serio o niczym innym nie marzę
Medyk 300

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Medyk 300 »

Jestem na tym forum trollem więc co niektórzy się przyzwyczaili. Dawno mnie nie było więc napiszę od siebie.
Nie poprawiłem w tym roku, bo wiedziałem że nic z tego nie będzie, a nie zajrzałam sobie głowy pytaniami a może jednak, a może się uda itp. Powiedziałem nie, i się nie męczył.
Obecnie pracuję po za granicami naszego państwa. Jestem w Holandii przy truskawkach. Mam 24 lata i rozważam opcje by powtórzyć maturę w przyszłym roku. Będę mieć wówczas 25 młody piękny wiek.
Ktoś jeszcze się decyduje?

PS : Jeśli ktoś szuka pracy za granicą i nie może znajsc, to ja polecam miejscowość Dongen w Holandii praca przy truskawkach w firmie Jong Fruit. Reszta informacji na priv.
Jest wiekow, ja jej nie mam. Na godzinę jest dobra stawka.

Pozdrawiam serdecznie.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: _włóczykij »

Wszystko jest pieknie na studiach, praktykach, dopoki sam decyzji nie podejnujesz

Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Molinezja »

Oczywiście, z pewnością życie zweryfikuje
Chodzi mi tylko o to, że jeśli ktoś ma jakieś marzenia to nie powinien kierować się czyjąś sugestią tylko robić swoje. Ze studiów można zrezygnować w każdym momencie, jeśli okaże się, że to nie jest to i po prostu nie warto tyle poświęcać. Poczucie, że się choćby nie spróbowało zostanie natomiast do końca życia.
greensky
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:47

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: greensky »

Ja to kompletnie nie ogarniam niektórych ludzi Studiowania medycyny nie polecają studenci tego kierunku lub młodzi lekarze. Zamiast narzekać, może zmienicie scieżkę zawodową na nieco bardziej lukratywną? Ja nie widzę nic niemądrego w studiowaniu lekarskiego przed lub i nawet po 30-tce. Tytuł zdobywa się w wieku około 35 lat i pracuje się w zawodzie kolejne 35. Poza tym robi się to, co się kocha - nie ma chyba większej satysfakcji, co?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: ślązakzimportu »

greensky pisze: Tytuł zdobywa się w wieku około 35 lat i pracuje się w zawodzie kolejne 35. Poza tym robi się to, co się kocha - nie ma chyba większej satysfakcji, co?
A dzieci planujesz w wieku 50 lat albo chcesz podrzucić mamie, żeby wychowywała jak swoje? To dopiero satysfakcja
greensky
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:47

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: greensky »

Nie planuję mieć dzieci.

Poza tym jest wiele osób na forum, które zdecydowały się na dziecko, studiując lekarski.

Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego.
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: ślązakzimportu »

Jak planujesz być wolnym strzelcem, to faktycznie zmienia to postać rzeczy.

Jeżeli chodzi o osoby, które zdecydowały się na dziecko, studiując lekarski, to i ja znam taką osobę, jest weekendową mamą, ponieważ studiuje w innym mieście, a dziecko wychowuje babcia.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: David »

U mnie z kolei jest kilka przykładów, że jednak można być Mamą/Tatą na lekarskim i to nawet trójki, zwłaszcza na finałowych latach, wbrew pozorom Uczelnia idzie nawet na ręke i można się dogadać w wielu kwestiach.
W ogóle nie wiem skąd to podejście, gdy rozmawiam ze starszymi lekarzami, to posiadanie dzieci na medycynie wcale nie było jakieś mega egzotyczne. Oczywiście, studia to wysiłek, a dziecko jeszcze większy- ale jak się chce, to się da.
lykorz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Mårran »

U nas sporo kobiet rodziło na studiach. Bez przesady, na starszych latach da się przeżyć z dzieckiem, jak ma kto utrzymać, np. mąż albo rodzice.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości