Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: KomórkaMacierzysta »

To jeszcze takie głupie pytanie, bo ja już zaczynam mieć prawie do wszystkiego wątpliwości. Czy za napisanie w 1.1 samo WODOROWE zamiast WIĄZANIE WODOROWE można nie przyznać punktu :O
Mokorov
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2016, o 23:36

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: Mokorov »

Kom&#xF3rkaMacierzysta pisze:To jeszcze takie głupie pytanie, bo ja już zaczynam mieć prawie do wszystkiego wątpliwości. Czy za napisanie w 1.1 samo WODOROWE zamiast WIĄZANIE WODOROWE można nie przyznać punktu :O
Wątpię że są ludzie tak nadgorliwi że przyczepią sie do czegoś takiego.
asia23
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 12:40

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: asia23 »

a jeżeli napisałam w zadaniu, w którym pytali o typ reakcji, że jest ona anaboliczna, ponieważ wymaga dostarczenia energii to mogą się doczepić, że nie dodałam w postaci ATP"?
Mokorov
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2016, o 23:36

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: Mokorov »

asia23 pisze:a jeżeli napisałam w zadaniu, w którym pytali o typ reakcji, że jest ona anaboliczna, ponieważ wymaga dostarczenia energii to mogą się doczepić, że nie dodałam w postaci ATP"?
Na 99% Ci uznają tą odpowiedź.
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: luji vitom »

Cze, pytanko dla was, czy waszym zdaniem niezbędnym było zawarcie w odpowiedzi, że zestalony CO2 ulega sublimacji, czy bez tej informacji też uznają odpowiedź?
asia23
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 12:40

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: asia23 »

mam jeszcze pytanko o zadanie z zębami.
wzór zębowy podałam taki 20=2 1 2, a nie 20= 2 1 0 2
jak myślicie uznają to za błąd? jak rozwiązywałam to zadanie to nie przyszło mi do głowy wpisywać tego zera za przedtrzonowe //
ChristianY2J
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:59

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: ChristianY2J »

mam jeszcze pytanko o zadanie z zębami.
wzór zębowy podałam taki 20=2 1 2, a nie 20= 2 1 0 2
jak myślicie uznają to za błąd? jak rozwiązywałam to zadanie to nie przyszło mi do głowy wpisywać tego zera za przedtrzonowe //
Niby ten wzór jest podawany w liceum, ale z analizy tekstu i twojej odpowiedzi bym wywnioskował że masz dwa zęby przedtrzonowe i zero trzonowych, więc mogą nie uznać.
Larsonik
Posty: 143
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:07

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: Larsonik »

Mokorov - jak widać nasza dyskusja sprzed ponad miesiąca nad tym kumulowaniem się ATP nie była bezpodstawna. W oficjalnym kluczu CKE uznawana jest odpowiedź zarówno prawda jak i fałsz!

Ale mnie na te czułki owada złapali. już jeden punkt leci.
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Omówienie matury z biologii 2017- nowa podstawa

Post autor: KomórkaMacierzysta »

Larsonik pisze:
26 cze 2017, o 22:30
Mokorov - jak widać nasza dyskusja sprzed ponad miesiąca nad tym kumulowaniem się ATP nie była bezpodstawna. W oficjalnym kluczu CKE uznawana jest odpowiedź zarówno prawda jak i fałsz!

Ale mnie na te czułki owada złapali. już jeden punkt leci.
Mnie tak samo złapali na czułkach. Ale przynajmniej właśnie z tym ATP dobrze, że 2 odpowiedzi uznają i że pory płazów są jednak ujściami gruczołów śluzowych Teraz pozostaje czekać do piątku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości