Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Grobar
Posty: 19
Rejestracja: 2 lip 2017, o 00:35

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Grobar »

Matkop96 pisze:
2 lip 2017, o 10:06
kami611 pisze:
1 lip 2017, o 16:31
Hej, czy orientuje się ktoś jak wygląda weterynaria niestacjonarna w Lublinie? Opłaty są przez wszystkie semestry czy przenoszą tak jak we Wrocławiu? Nie znalazłam takiej informacji na stronie.
Płaci się przez pierwsze 4 lata, przynajmniej do tej pory tak było. Co semestr 4500 bodajże chyba że chcesz ratami to 4700 wychodziło.
Przynajmniej jeszcze w tym roku tak było. Ale radze poszukać info a stronie bo znając tę uczelnie wszystko może być już nieaktualne.
Podwyższyli już na 5000zł za semestr
Miraya
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2017, o 08:35

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Miraya »

Martinez_Panda pisze:
2 lip 2017, o 09:53
Hej Mam pytanie do osób poprawiających maturę i rekrutujących się do Olsztyna - w systemie irk, w zakładce dane osobowe/wykształcenie trzeba wpisać nr dokumentu (matura) oraz datę wystawienia trzeba wpisać datę wystawienia matury, którą pisało się po raz pierwszy czy aneksu z tego roku ?
Ja wpisywałam datę tej pierwszej matury, bo moim zdaniem tak jest logiczniej. Ale miałam podobne wątpliwości jak Ty, mogli to jaśniej napisać.
xxigam
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2017, o 00:47

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: xxigam »

iLeokadia pisze:
1 lip 2017, o 20:50
A ja pytanie z innej paki - czy ktoś tu się wybiera do Olsztyna?
Jak dobrze, że nie jestem jedyna Z Olsztynem zapoznałam się w dniu sprawdzenia wyników matur, na google grafika Jestem z lubuskiego ale ku mojemu zaskoczeniu Olsztyn wcale nie jest 10h ode mnie (epodroznik dzięki za uświadomienie mnie) Tylko, że ja mam kotkę 2 letnią, którą muszę zabrać ze sobą, bo nie wyobrażam sobie mieszkania tak daleko od domu sama. Dzięki, że utwierdziłaś mnie w tym, że to nic dziwnego zabierać kota ze sobą na studia! Już zaczynałam myśleć, że świruję
iLeokadia
Posty: 22
Rejestracja: 3 mar 2017, o 21:54

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: iLeokadia »

Zawsze do usług Niektórzy dzieci zabierają, czemu ja mam zostawić kota? Poza tym, biorąc pod uwagę nasz wymarzony kierunek, to byłoby dziwne
blackdeere
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2017, o 11:26

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: blackdeere »

Witam, czy oreintuje sie ktos czy na wecie zdarzaja sie osoby po 30, lub okolo, mam 3 dyszki i zastanawiam sie nad weta, mature mam zdana po 85% takze z dostaniem nie powinno byc problemu, ale dziwnie bede sie czul bedac takim starym prykiem :ppp
Matkop96
Posty: 98
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:01

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Matkop96 »

Mam koleżankę po 30-stce na roku
Weterynaria UP Lublin - 5 rok
Proteasom
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2017, o 19:02

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Proteasom »

Oglądałem nie dawno wywiad z Panią, która zaczeła studiować po 40-stce. Medycyna ludzka lub weterynaryjna cieszy się różnorodnością wiekową studentów po prostu ludzie spełniają swoje marzenia.
kami611
Posty: 10
Rejestracja: 1 lip 2017, o 16:06

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: kami611 »

blackdeere pisze:
6 lip 2017, o 11:31
Witam, czy oreintuje sie ktos czy na wecie zdarzaja sie osoby po 30, lub okolo, mam 3 dyszki i zastanawiam sie nad weta, mature mam zdana po 85% takze z dostaniem nie powinno byc problemu, ale dziwnie bede sie czul bedac takim starym prykiem :ppp

Nad którą uczelnią myślisz?
blackdeere
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2017, o 11:26

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: blackdeere »

Olsztyn, wczesniej zawsze myslalem o sggw, ale ostatecznie olsztyn jezeli juz sie zdecyduje
Martinez_Panda
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 14:37

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Martinez_Panda »

Są już wyniki z Wrocławia, próg wynosi 147, a jeśli się nie mylę w zeszłym roku wyniósł 150. Myślicie, że w Olsztynie również zmaleje lub się nie zmieni ?
iLeokadia
Posty: 22
Rejestracja: 3 mar 2017, o 21:54

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: iLeokadia »

Martinez_Panda pisze:
7 lip 2017, o 16:26
Są już wyniki z Wrocławia, próg wynosi 147, a jeśli się nie mylę w zeszłym roku wyniósł 150. Myślicie, że w Olsztynie również zmaleje lub się nie zmieni ?
Bardzo prawdopodobne, ale nie sugerowałabym się Wrocławiem, bo tam wszyscy walą, a do Olsztyna nikomu nie chce się lecieć na drugi koniec Polski

Przeczytałam, że na wetę trzeba mieć badania lekarskie. Jakie są to badania i gdzie dostanę na nie skierowanie? Przy dostarczeniu dokumentów?
Awatar użytkownika
Neotenia
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2014, o 23:16

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Neotenia »

Hej czy ktoś z Was studiuje weterynarię i mógłby pomóc przy wyborze? Dostałam się do Wrocławia i prawdopodobnie punkty stykną mi też do Poznania, a słyszę totalnie sprzeczne opinie na temat tych uczelni. Część znajomych poleca mi Poznań jako uczelnię gdzie jest bardzo dużo praktyk i odradza Wrocek ze wzgl. na masówkę". Natomiast niektórzy uważają że Wrocław (przez to iż jest starszą uczelnią) ma bardzo dobrą renomę , tyle że są to raczej zasłyszane opowieści- legendy bo z tego miasta nie znam nikogo kto ten kierunek studiuje. Bardzo proszę o jakieś opinie!
Awatar użytkownika
Karola31
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2014, o 13:37

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Karola31 »

iLeokadia pisze:
7 lip 2017, o 17:35
Przeczytałam, że na wetę trzeba mieć badania lekarskie. Jakie są to badania i gdzie dostanę na nie skierowanie? Przy dostarczeniu dokumentów?
Badania trzeba dostarczyć do dnia wstępnego z tego co pamiętam, skierowanie pewnie przy rekrutacji. To zwykle badanie ogólne - wzrok, jakieś badania krwi itd.
Neotenia pisze:
7 lip 2017, o 17:50
Hej czy ktoś z Was studiuje weterynarię i mógłby pomóc przy wyborze?
Jeśli chodzi o Wrocław, to jak każda uczelnia ma swoje plusy i minusy. Myślę, że w porównaniu do Poznania jednak wygrywa - biorąc pod uwagę zdanie osób, które studiowały na obu tych uczelniach (oczywiście mogłam trafić akurat na takie, a nie inne opinie) Trudno tak jednoznacznie stwierdzić, że jedna jest lepsza, a druga gorsza. Jeśli chodzi o trudność, to we Wrocławiu najłatwiej odpaść najpierw na biochemii na 2 roku, później na patomorfologii na 3 roku. Z tego, co wiem, na innych uczelniach jest na tych przedmiotach łatwiej, za to z innymi są problemy. Co do podejścia do studenta - zależy od prowadzącego, wykładowcy, i tak pewnie na każdej uczelni Generalnie cieszę się, że jestem akurat we Wrocławiu i nie zmieniłabym miasta. Jeśli masz wątpliwości - Wrocław czy Poznań - musisz znaleźć jeszcze jakiegoś studenta z Poznania i porównać. Ze swojej strony mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące UP z Wrocławia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości