Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

Marran pewnie masz racje:)
Ale marzenia z dzieciństwa/młodości są niestety bardzo męczące.
Marcelina086
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2017, o 07:42

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Marcelina086 »

Widzę, że pojawiła się tutaj propozycja studiowania medycyny za granicą dla osób po 30, całkowicie popieram ten pomysł Sama mam 31 lat i w tamtym roku rozpoczęłam studia na Słowacji a dokładnie w Koszycach. Jeżeli macie wątpliwości co do tego jak odbywa się rekrutacja to wyjaśniam. na samym początku piszecie egzamin składający się z 200 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru - 100 z chemii i 100 z biologii. Sam egzamin odbywa się na auli i ma formę oficjalną, piszecie go z innymi zainteresowanymi studiowaniem na Słowacji osobami, ważne by pamiętać o eleganckim stroju no i DOWODZIE TOŻSAMOŚCI! Z całości trzeba uzyskać 555pkt, o ile wiem próg ten może się zmienić więc warto zaglądnąć na stronę [spam] i upewnić się czy tak właśnie jest Nie żałuję, że podjęłam studia właśnie tutaj i nie uważam żeby po 30 jest już za późno. Medycyna zawsze była moim wielkim marzeniem, po urodzeniu dziecka jakoś przestałam o tym myśleć a cały mój czas pochłonęła córeczka Julka. dziś ma już 10 lat a ja na nowo powróciłam do dawnych planów. Studia na Słowacji po okazały się strzałem w dziesiątkę i choć ukończyłam dopiero 1 rok, a przede mną długa droga jestem zdeterminowana do osiągnięcia swoich celów. Ludzie na uczelni bardzo mili i pomocni. Potrzebna jest oczywiście znajomość języka angielskiego ale uważam, że nie powinno to stanowić dla Was żadnego problemu, jest to raczej oczywistość. Nie rezygnujcie! Studiowanie medycyny po 30 wcale nie jest nie możliwe i bez sensu, jestem tego najlepszym przykładem. Pozdrawiam!
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: _włóczykij »

Są to studia płatne?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

a jaka jest przewaga studiowania (po 30-tce) w Koszycach ponad studiowaniem normalnie w Polsce?
sarad84
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, o 21:56

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: sarad84 »

Hej, ja planuję zdawać w 2018 na UJ. Oczywiście biol i chem rozszerzoną i matmę też rozszerzoną aby zwiększyć swoje szanse. Mam 33 lata i ogrom zawodów medycznych na koncie.Niestety z czasem okazało się że to wszystko były tylko półśrodki zawsze czułam niedosytgdzieś w sercu był ten lekarski. Już samo dążenie do spełnienia tego marzenia daje mi ogromną wolność. Nie przejmuje się wiekiem, w większości krajów Europy jest to norma. Każdego dnia robię w tym kierunku tylko tyle ile mogę
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

Mam 37 i od października zaczynam studia. Też milion profesji za sobą ale przed lekarskim nie udało się uciec. sarad
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

*powodzenia sarad
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Cappy »

rubisco pisze:
15 lip 2017, o 00:09
Mam 37 i od października zaczynam studia. Też milion profesji za sobą ale przed lekarskim nie udało się uciec. sarad
Podziwiam, życzę powodzenia!
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: _włóczykij »

Na prawdę, w tym wieku? Uważam że to za późno. Najlepiej do 23 lat, potem już,lekko jest na prawdę za,późno
sarad84
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, o 21:56

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: sarad84 »

Rubisco SUPER ! Bardzo się cieszę ! Tobie również powodzenia oraz wszystkiego dobrego Myślę że za późno to pojęcie bardzo względne. Dla jednej osoby 25 to już za późno, dla innej 40 to jeszcze ok. Ostatecznie to ta druga osoba spełni marzenia.Kiedy już dojrzałam aby komukolwiek o tym powiedzieć, okazało się że to nie taki znowu wybryk natury jak sądziłam. Teściowa pracuje z lekarką która poszła ma med przed 40-ką.Znajomy przyjaciółki (wcześniej praktykujący weterynarz) również zdecydował się przed 40, twierdzi że to jego najlepsza decyzja.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Amani »

To już lepiej lepiej iśc na stome w tym wieku. Ja zaczęłam stomatologie mając 29 lat, ale wcześniej tez myślałam o lekarskim. Ale biorąc pod uwagę mój wiek i fakt że uczelnie z lekarskim się rozmnażają jak grzyby po deszczu a na stomę będą zmniejszać więc wybrałam lek-dent. Oczywiście są czasami wątpliwości ale na lekarski też bym je miała. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. W sumie to miałam roztrojenie jaźni pomiędzy ortodoncją, chirurgią szczękowo-twarzowa a okulistyką

W sumie to uważam, że 29 to późno też na stomę. Jestem najstarsza na roku Super uczucie Nie żałuję, że tu jestem, ale nooo żałuję że przez te zabawy z maturami wcześniej nie zaczęłam.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

[at] staruszko - gratulacje! rozumiem Twój tok rozumowania i Twoją decyzję. Ona rzeczywiście wydaje się ciut bardziej rozsądna od mojej, ale. ja już 15 lat temu miałem kontakt z lekiem, który z pewnych powodów musiałem porzucić i w zasadzie bardziej wracam niż idę na. Tzn. trudno byłoby mi zrezygnować z zaplanowanej przed ćwierćwieczem ścieżki. Tym razem postanowiłem, że żadnych kompromisów być nie może.

[at] - starość zaczyna się od tego momentu, kiedy w swoich wypowiedziach i myślach wymieniasz czas przyszły na przeszły. będę na chciałem być", osiągnę na już niestety nie. Przez wiele lat byłem stary, ale jak długo można być starym.

[at] - serdeczne dzięki za życzenia powodzenia. podziwów jednak nie przyjmuję nie ma do nich powodu. pewien sukces rzeczywiście jest, no ale bez przesady.

[at] - na bank będziesz lekarzem. z twoich wypowiedzi bije megamotywacja
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Ewakuacja »

Amani pisze:
15 lip 2017, o 21:57
To już lepiej lepiej iśc na stome w tym wieku.
ręce mi opadają. stoma i lek to kompletnie różnie kierunki i jeśli ktoś przez x lat marzy o lekarskim to stoma jest strzałem kulą w płot.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości