podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Forum biologiczne dla nauczycieli szkolnych i akademickich, zbliżające ich do uczniów i studentów. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z nauczania biologii
Regulamin forum
To jest dział dla nauczycieli biologii. Dział dla uczniów dostępny pod adresem: forum-szkolne-vf177.htm
nati_wiola
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:03

podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Post autor: nati_wiola »

płacicie podatek od korepetycji? trzeba zgłaszać w urzędzie skarbowym?
NataliaO
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 14:13

Re: podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Post autor: NataliaO »

Zgodnie z prawem podatkowym - trzeba. Jest to bowiem przychód z innych źródeł - tak więc wszystkie przysporzenia majątkowe z tego tytułu należy wpisać do PITa-a, zsumować z innymi przychodami i obliczyć należny podatek. W praktyce hmm chyba nikt tego nie robi, a skarbówka - przynajmniej na razie - nie ściga nauczycieli. Chociaż podobno był pomysł, aby przeczesywać ogłoszenia z korepetycjami i potem wzywać na dywanik nieuczciwych podatników W sumie - łatwiej ukarać nauczyciela niż dużą korporację
bogugusia
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2017, o 13:55

Re: podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Post autor: bogugusia »

Ja osobiście nie udzielam, ale wydaje mi sie ze to jest tak ze jeżeli nie uzyskasz z tego tytułu konkretnego przychodu to chyba nie płacisz, dopiero od jakiejś puli ale nie wiem od jakiej, trzeba by sprwadzić.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Post autor: lukasz471 »

nati_wiola pisze:
17 mar 2011, o 18:09
płacicie podatek od korepetycji? trzeba zgłaszać w urzędzie skarbowym?
Oczywiście że podatek jest wymagany. ALe tak naprawdę kto Ci udowodni że dałaś/eś Korepetycje? Ogłoszenie nie jest potwierdzeniem na to, że komuś udzieliłaś korepetycji. CHyba że jakiś uczeń zna twoje dane i na ciebie doniesie. TO inna sprawa i jedyna w sumie opcja. Tak więc jeżeli udzielasz korepetycji na dużą skalę i masz kilkanaście osób to lepiej rozliczać się. Jeżeli masz 2,3 osoby, szkoda czasu i nerwów.
SylwiaUrszula
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2017, o 08:06

Re: podatek od korepetycji? trzeba rejestrować i płacić?

Post autor: SylwiaUrszula »

Ja zarejestrowałam działalność i polecam kartę podatkową. Jest to najwygodniejszy sposób rozliczania się ze Skarbówką - nie trzeba prowadzić żadnej ewidencji, książki przychodów i rozchodów, itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości