Kandydaci 2017 na UMB

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: Cappy »

Są może na forum studenci UMB którzy mogliby podzielić się przemyśleniami na temat studiowania na tej uczelni?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: kinga1505 »

Studiowałam na tej uczelni 1 rok stomatologii . Uczelnia raczej ok. nie wykładowcom w większości nie zależy na uwaleniu jak największej liczby studentow, z przedmiotow typu zapychacze czasu raczej nie ma problemu z zaliczeniem, oczywiście są trudniejsze przedmioty, ale z tego co się orientuję (mn. in. opinie znajomych), to UMB jest jedną z najlepszych uczelni medycznych do studiowania. . Dużym plusem jest to, że budynki uczelni i akademiki są w niewielkiej odległości od siebie, więc nie trzeba dojezdzac. Poza tym Białystok jest dość tanim miastem w porównaniu do np. Warszawy,Krakowa, Poznania czy Lublina.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: Cappy »

Dziękuje za odpowiedz. Możesz jeszcze powiedzieć jak wyglada sytuacja miedzy studentami? Widoczny jest miedzy nimi wyścig szczurów?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: kinga1505 »

To na pewno zależy od rocznika i osób na jakie trafisz, ale ogólnie u mnie duża czesć osób dzieliła się materiałami , itp. , więc atmosfera wg mnie w porządku.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: Cappy »

Może ktoś napisać jakie książki są niezbędne na I rok?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: Alra »

Poczekajcie na szkolenie biblioteczne, wtedy dostaniecie komplety. Wcześniej nie ma sensu nic kupować.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: chevelle »

Nie będę się szczegółowo rozpisywać na temat tego, co jest dobre a co złe na UMB, ale z perspektywy czasu widzę, że to był najlepszy możliwy wybór. Właściwie rzeczą, która mi najbardziej przeszkadza jest duża odległość od rodzinnej miejscowości. O ile przez pierwsze 2-3 lata nie był to problem, o tyle teraz, kiedy wiem, że po studiach nie wrócę do domu, chciałabym móc po prostu oderwać się na weekend, przywieźć słoiki.
Wiadomo, że są gorsze i lepsze zakłady/kliniki, ale na podstawie opinii studentów z innych uczelni stwierdzam, że na UMB tych gorszych jest stosunkowo mało. Poza tym każdy przedmiot da się przeboleć, tylko trzeba w odpowiednim czasie spiąć poślady, nauczyć się i mieć z głowy.
buka96
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2017, o 15:12

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: buka96 »

[mod]Post usunięty na prośbę autora[/mod]
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Kandydaci 2017 na UMB

Post autor: Cappy »

[at]

Ty aby na pewno mówisz o umb? Co za głupoty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości