Toksykologia czy weterynaria

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mistyy
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, o 14:00

Toksykologia czy weterynaria

Post autor: mistyy »

Cześć, nie dostałam się na medycynę, a był to kierunek, który najbardziej mnie interesował i jarał". W związku z tym mam do wyboru albo chemię i toksykologię sądową albo weterynarię. Wiem, że sama muszę zdecydować, ale żaden z nich AŻ tak mnie nie ciągnie. (Poprawa matury nie wchodzi w grę.)
Jakie, waszym zdaniem, są plusy i minusy tych kierunków i który jest bardziej opłacalny/ciekawy/przyszłościowy?
A wy co byście wybrali i dlaczego?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Toksykologia czy weterynaria

Post autor: persil1991 »

Chemia i toksykologia sądowa fajnie brzmi. Z reguły kierunki, które fajnie brzmią, poza nazwą, nie oferują wiele więcej.

Jakie są obecnie perspektywy po wecie, szczerze powiem, nie wiem.
Awatar użytkownika
nataliaciszewska
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2017, o 12:33

Re: Toksykologia czy weterynaria

Post autor: nataliaciszewska »

Jeśli chodzi o weterynarię, to na pewno rynek jest coraz bardziej zapchany. Z każdym kolejnym rokiem jest więcej absolwentów. Słyszałam, że mają otworzyć kierunek także w Bydgoszczy. To zależy, o jakiej pracy myślisz. Etat w chlewni, praca z bydłem- tutaj znajdzie się praca w jakimś korpo na pewno. Znowu, praca z małymi zwierzętami PRZEWAŻNIE nie należy do najbardziej dochodowych na początku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości