Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Cinderella
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2014, o 15:57

Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: Cinderella »

Dzień Dobry,
jestem studentką ŚUMu pierwszego roku kierunku lekarskiego, ale planuję od tego roku zacząć stomatologię i skreślić się z listy studentów lekarskiego. Dostałam się spokojnie na piewszy rok, ale zastanawiam czy mogę liczyć na przepisanie choć części przedmiotów które się pokrywają z programem pierwszego roku kierunku lekarskiego np: biostatystyki?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: mrsdavis »

Spokojnie przepiszesz większość. Na pewno anatomię, łacinę, biostatystykę, może nawet biofizykę się uda (to już w zależności od woli Katedry). Nie wiem, o ile Wasz program biologii się różnił, ale jest szansa, że jeżeli mieliście jedynie bardziej obszerne tematy, również przepiszą. Z chemii mogą Ci część przepisać, ale na pewno będziesz musiała uzupełnić tematy o materiałach stosowanych w stomatologii, itp.
Oczywiście będziesz musiała dokończyć histologię i zaliczyć przedmioty, których lekarski nie miał na pierwszym roku- stomatologię społeczną, protetykę, zdrowie publiczne, etc. Jednak sporo przedmiotów z planu Ci odejdzie, więc koledzy będą Ci zazdrościć
Cinderella
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2014, o 15:57

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: Cinderella »

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o język angielski. Jestem po maturze IB i zdawałam rozszerzony angielski na poziomie B2+. Udało mi się uzyskać ocenę 6 w skali od 1 do 7 (nie procenty tylko oceny, taka różnica od polskiej matury). Biologii i Chemii na rozszerzeniu uczyliśmy się po angielsku. Zastanawiałam się czy istnieje szansa przepisania oceny z angielskiego w takim wypadku. Wiem że na innych uniwersytetach tak robią. Koleżance co jest teraz na Jageillońskim bez problemu się zgodzili, ale na stronie ŚUMu nie mogę nic na ten temat znaleźć, więc dlatego się pytam.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: mrsdavis »

Nie przepiszą prawdopodobnie, bo nie uczyłaś się stricte języka specjalistycznego.
Cinderella
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2014, o 15:57

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: Cinderella »

Cóż, szkoda. Spytam się po prostu w dziekanacie następnym razem. Spróbować zawsze można Dziękuję za pomoc raz jeszcze.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: mrsdavis »

Dziekanat raczej nic do tego nie ma, musisz pytać na Katedrze. Z tego, co wiem, nie przepisują, ale próbuj- pewnie, że warto.
aniabbb
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2014, o 19:40

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: aniabbb »

Hej:) Odświeżam wątek) Czy udało Ci się przenieść na stomę? Co udało Ci się przepisać, a co musiałaś nadrabiać? Zostałaś przeniesiona na 2 rok? Jestem teraz w strasznym mętliku bo jestem na lekarskim już na 3 roku, ale wciąż mam okropne wątpliwości i nie wiem czy dobrze wybrałam. Czy przeniesienie z tak wysokiego roku jest w ogóle możliwe czy trzeba zaliczać wszystko zupełnie od nowa?
kalinam
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2017, o 20:10

Re: Przeniesienie z lekarskiego na stomatologię ŚUM

Post autor: kalinam »

Cześć, jestem też zainteresowana informacją jak to wygląda z tymi przenosinami lekarski- stoma
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości