szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: Zaleszczotek » 17 kwie 2015, o 23:51

Nie rozumiem. Po prostu szczepienia błędem medycyny nie są, są jej sukcesem, ale szarlataństwo poprzez spiski próbuje dowodzić inaczej.

walkway
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: walkway » 18 kwie 2017, o 12:52

Powiedzcie to matce kobiety, której dziecko chorowało na polio z powodu braku szczepienia. To Was wyśmieje.Tak naprawdę kiedyś bardzo wiele osób umierało z powodu chorób zakaźnych. Obecnie ten odsetek jest bardzo małyA właśnie dzięki szczepieniom. Jestem zdania, że szczepienia są dobrodziejstwem wspólczesnej nauki i absolutnie nie powiniśmy z nich rezygnować.
niestety ale wiele osób rezygnuje np. ze szczepionki na pneumokoki

Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: Napoleon 29 » 18 kwie 2017, o 13:49

Czytałam kiedyś, że aby szczepionka była skuteczna, musi być zaszczepiona większość społeczeństwa ok. 70-80%, jeżeli się nie mylę. Więc myślę, że ludzie, którzy szczepią się przeciwko grypie co roku, nadal mogą na nią zachorować, bo mały odsetek społeczeństwa szczepi się razem z nimi. Pewnie dlatego, że wirus grypy ewoluuje i trzeba zmieniać szczepionki. Ludzie nie są dostatecznie poinformowani i nie widząc efektu - takiego jak np. z pospolitą szczepionką przeciw różyczce - rezygnują z dalszych szczepień.

Jakiś angielski naukowiec (nie pamiętam nazwiska) opublikował artykuł, w którym rzekomo dowodził, że wg jego badań dzieci po szczepionkach chorują na autyzm. Ile w tym prawdy jest - nie wiem, ale zaraz po tym niezależni naukowcy przeprowadzili swoje badania i powiedziano, że owszem, zdarza się, ale bardzo rzadko, o wiele rzadziej niż powiedział ten naukowiec. Zresztą autyzm jest chorobą wieloczynnikową i może te pare dzieci miało wrodzone predyspozycje do autyzmu, a szczepionki tylko nasiliły przebieg ? Naukowca angielskiego szybko postawiono przed sądem i odebrano mu prawa do publikacji. Ale wiadomość poszła w świat, a z mentalnością ludzi jest bardzo trudno walczyć. Jak sobie już coś raz ubzdurają, a jest to podszyte strachem o własne dzieci. Chyba trzeba poczekać na dalsze badania przeprowadzone na szerszym gronie badanych.

A co do zarabiania koncernów na szczepionkach - może jest w tym trochę racji, koncerny mają w końcu wiele na sumieniu. Jednak może ktoś ma w tym prywatny interes, alby zniechęcić ludzi do szczepień, np. przeciwnicy koncernów, albo konkurencyjny koncern rywalizujący na rynku? W każdym razie uważam, że to było zamierzone - tyle lat ludzie się szczepili i wydawało się to naturalne, a teraz nagle taki szum.

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: AnnaWP » 20 kwie 2017, o 20:39

Jest kilka typów wirusów, które powodują choroby podobne do grypy, wręcz nie da się ich odróżnić bez konkretnych badań, a zanim dostaniesz wyniki, jest po chorobie. To np. rhinowirusy - ponoć przebieg mają ciężki, ale bez powikłań typowych dla grypy.
Więc szczepienie nie daje gwarancji, że nie zachorujesz na chorobę, którą określa się jako grypa, ale nie jest to grypa tak naprawdę, bo nie wirus grypy ją wywołał.
Co wystarcza, bo nie samej grypy się najbardziej boimy, a powikłań właśnie, które wywołuje konkretnie wirus grypy.

I racji żadnej nie ma.
Z jednej strony słyszymy teorie spiskowe, że koncerny ukrywają lek na raka, żeby ludzie chorowali, bo w ten sposób na nich zarabiają.
Z drugiej strony nagle jest lek, który działa, więc koncerny zarabiają, bo ludzie go przyjmują i nie chorują! Zdecydujcie się w końcu!
Prawda jest taka, że żaden normalny człowiek nie spowoduje choroby, aby człowiek skorzystał z jego usług - ludzie i tak korzystają, bo i tak chorują.

walkway
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2017, o 09:32

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: walkway » 2 maja 2017, o 10:57

Dokładnie. Z tego co czytam poza tym powikłania po szczepieniu są o wiele mniej groźne niż rezygnacja ze szczepienia.

Biocide
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2017, o 09:59

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: Biocide » 29 lip 2017, o 13:15

Dorzucę swoje 3 grosze.
Ostatnio trochę za dużo tych szczepień się namnożyło i niektóre mogą być wynikiem lobbingu w Ministerstwie Zdrowia a nie rzetelnego rozpatrzenia argumentów za i przeciw.
Okoliczności wprowadzenia szczepionki na pneumoki (najpierw kampania reklamowa mająca na celu wzbudzenie lęku a potem, gdy niewiele to dało, firma załatwiła sobie sprawę poprzez włączenie preparatu do programu szczepień obowiązkowych)
Obowiązkowość szczepień dzieci budzi zresztą pewne kontrowersje bo czasami bardzo poważne skutki uboczne ze śmiercią włącznie się zdarzają.
Tym niemniej te na poważne choroby lepiej jest brać a te na pryszcze i ból brzuszka można sobie niewiele ryzykując odpuścić.
Z jakichś przyczyn większość lekarzy nie szczepi się na grypę a to daje trochę do myślenia.

ocm24
Posty: 1
Rejestracja: 9 sie 2017, o 16:18

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: ocm24 » 9 sie 2017, o 16:22

Ciekawy temat, zapiszę sobie do przeczytania w całości na potem

Awatar użytkownika
fiolek16
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2018, o 10:46

Re: szczepienia błędem medycyny - prawda czy mit?

Post autor: fiolek16 » 11 cze 2018, o 10:16

Cała ta nagonka na szczepionki to robienie biznesu na teorii spiskowej i braku zrozumienia ludzi. Moim zdaniem wzięło się o z błędu marketingowego. Każdy chce jakoś sprzedać swój produkt. Zauważcie, że obie strony promują siebie za pomocą przeróżnych gróźb - mówią o zagrożeniu życia i zdrowia jakie stanowią sposoby zapobiegania chorobom konkurencji. W pewnym momencie, jak zauważamy, dochodzi do absurdów. Lekarze straszą wszystkim co się da - ludzie to widzą, więc podejrzewają spisek. W opozycji pojawiają się naturopaci mówiący o leczeniu nowotworów woda utlenioną i witaminą C lewoskrętną", co jest wróżbiarstwem w najczystszej postaci. Równie dobrze mogliby podstawić pod to jakikolwiek inny związek chemiczny (o którym nie ma żadnych informacji) podpinając pod to te same teorie i broniąc siebie jednym nietrafionym argumentem wynikającym z błędu marketingowego - zbyt agresywnych działań. To normalne, że monopolista może poczuć się zbyt pewnie na swoim terytorium.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post