Co to za stwór gryzący?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
skampa
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2017, o 14:53

Co to za stwór gryzący?

Post autor: skampa »

Witam
Po kilku latach straciłem cierpliwość i postanowiłem kogoś bardziej zorientowanego poprosić o pomoc w identyfikacji gryzącego zwierza.
Mam działkę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i średnio raz do roku padam ofiarą ukąszenia niezidentyfikowanego stworzenia. Widziałem go może 3 razy w trakcie eksterminacji manualnej. Za każdym razem obserwacja trwała nie dłużej niż 1 sekundę, stąd dość ubogie informacje. Ma toto miękki walcowaty czarny odwłok o średnicy 1-2mm i długości 5-10mm. Długość całkowita nie przekracza raczej 20mm.
Ukąszenia zawsze są umiejscowione na łydce. Rekordem wysokości jest miejsce na samej górze łydki, tuż pod kolanem. Można by z tego wnosić, że napastnik nie lata lub robi to marnie.
Miejsce ukąszenia puchnie, twardnieje i boli przez kilka tygodni. Problem znika po usunięciu spod skóry miniaturowej kropelki czerwonej cieczy. Może to być niezakrzepła pomimo upływu wielu dni krew.
Będę wdzięczny za pomoc. Niewiele mi to pomoże ale przynajmniej będę znał sprawcę.
Pozdrawiam
Skampa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości