Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Azalia15
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 11:15

Re: Medicus- kursy przygotowawcze

Post autor: Azalia15 »

Wiem, że wiedzy nikt mi nie włoży mam doświadczenie, ponieważ w tym roku poprawiam maturę, gdyż zabrakło mi kilku pkt na medycynę . Uczyłam się baardzo dużo, chodziłam na zajęcia dodatkowe w szkole i w tym roku także planuję załatwić korepetycje z chemii o tym kursie myślałam jak o czymś dodatkowym do przygotowania. Nie mam możliwości załatwić korepetycji z biologii, a chciałabym zachować ciągłość, być na czasie z zagadnieniami maturalnymi. Więc chcę tylko wiedzieć, czy kadra ucząca tam naprawdę posiada wiedzę niezbędną do przygotowania maturzystów,czy nie namiesza mi w głowie i w jaki sposób wyglądają zajęcia, czy są to wykłady i ćwiczenia?
trolololo44
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 11:51

Re: Medicus - kursy przygotowawcze MATURA 2013

Post autor: trolololo44 »

A był ktoś z was na takim kursie w Łodzi? Warto? Ja planowałam uczyć się do matury sama, bez korepetycji ale sama nie wiem czy dam radę.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medicus - kursy przygotowawcze MATURA 2013

Post autor: _włóczykij »

trolololo44, ja nie polecam. Juz chyba lepiej ( o ile istnieje taka mozliwosc) zapisac sie na 3 lekcje u egzaminatora z biologii. Ale jezeli ktos ma forse, to dlaczego nie. Ale tam nie ucza jak wstrzeliwac sie w klucz, robia jedynie 5 zadan np albo mniej, zalezy ile zdarza.Ja bym tam bardziej preferowala zeby isc od 2 klasy. W 3klasie lepiej samemu przysiasc po prostu. Tymbardziej jak widze jak malo Tobie brakuje.
trolololo44
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 11:51

Re: Medicus - kursy przygotowawcze MATURA 2013

Post autor: trolololo44 »

Moi znajomi też chodzili na takie kursy i zależy, niektórzy mówili że warto, inni że strata czasu i pieniędzy. Ale więcej było tych negatywnych opinii, więc chyba sobie daruje, zwłaszcza że patrzyłam na ceny kosmos jak dla mnie.

adele, tylko że właśnie nie znam żadnego egzaminatora który zgodziłby się wziąć mnie na kilka lekcji, no ale będę szukać dalej, dzięki za rade
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Instytut Medicus SZCZECIN

Post autor: balsamdladuszy »

POMOCY
Witajcie! Mam pewien dylemat dotyczący kursu Medicusa.
Słyszy się wiele opinii dotyczących tego kursu, i szczerze powiedziawszy bywają one różne. Jedni chwalą a drudzy mówią że to strata pieniędzy. Zauważyłam też że zdania podzielone są na miejscowości, w których te kursy są prowadzone i np. osoby z Krakowa są zadowolone a z Wrocławia nie. Mnie konkretnie interesuje miasto SZCZECIN i opinie osób, które tam na ten kurs uczęszczały. Kursantów z innych miast również proszę o pomoc bo czasu coraz mniej a muszę potwierdzić swoje uczestnictwo Każda opinia na wagę złota! Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Medicus - kursy przygotowawcze MATURA 2013

Post autor: josieniek »

jest tu ktoś kto zapisał się na medicusa w Warszawie?
madzia409
Posty: 31
Rejestracja: 4 mar 2013, o 19:05

Re: Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Post autor: madzia409 »

Hej, może znajdzie się ktoś kto podzieli się opinią nt. kursu Medicus w Gdańsku? wstępnie zapisałam się od października na chemię i biologię,ale nie wiem co mają do powiedzenia Ci ci już tam byli:)
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Post autor: balsamdladuszy »

ja kupiłam materiały z kursu. Tragedia.już lepszy Sikora
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Post autor: bulaj »

Miałbym pytanie do osób, które uczęszczały na kurs Medicusa do Krakowa (o inne miasta nie pytam). Czy jest możliwość wyboru czy chce się chodzić na dwa przedmioty (biologia, chemia ) czy trzy (biologia, chemia, matematyka ) ? Czy jeśli jest możliwość wyboru to rozumiem, że w przypadku wyboru dwóch przedmiotów każdy z nich trwa po 2 godziny , a w przypadku wyboru trzech przedmiotów - trzy godziny ?
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Post autor: bulaj »

Edit: Właśnie sprawdziłem i jest możliwość wyboru. Są trzy opcje :1) biologia+chemia 2) biologia+chemia + matma pp 3) biologia+chemia+matma pr
brunette_799
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, o 07:04

Re: Kursy przygotowawcze Instytut Medicus

Post autor: brunette_799 »

Wybiera się ktoś może na Medicusa do Lublina albo już uczęszczał i mógłby się podzielić swoją opinią?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości