ile nauki na poprawę?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ch_karola
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2017, o 10:50

ile nauki na poprawę?

Post autor: ch_karola »

Cześć Mam pytanie do tych, którzy poprawiali maturę aby dostać się na medycynę. Ile wam zajęła nauka do rozszerzonej chemii i biologii? W miesiącach, a także ile mniej więcej uczyliście się dziennie i czy mieliście dodatkowe zajęcia)

Wiadomo, że czas który jest potrzebny zależy też od osoby, jednak chciałabym się orientacyjnie dowiedzieć Fajnie by było by wypowiedziały się też osoby, które zaczynały od ZERA, albo poprawiały wyniki 50procentowe itp. Ja mam podobnie i zastanawiam się, czy jest realna szansa na poprawę w 9 miesięcy, studiując jeszcze zaocznie (wydaje mi się, że to jednak zdecydowanie mało czasu, dlatego bardziej nastawiam się na jeszcze kolejny rok).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi! I gratuluję tym, którym się udało
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: Cappy »

Może nie poprawiłem 50% ale z biologii poprawiłem 17% a z chemii 15%. Uczyłem się od sierpnia po około 5-6h dziennie. Robiłem sobie jeden dzień wolny.
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: decadence555 »

Skąd masz pieniądze na studiowanie zaocznie ? I jaki to kierunek
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: ryniofit8000 »

Tak naprawdę wszystko zależy od osobistych predyspozycji. Są osoby, którym wystarczą 3 miesiące na cały materiał z biologii i chemii, poświęcając 3-4h dziennie
Cisiowianka
Posty: 19
Rejestracja: 4 lip 2017, o 12:39

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: Cisiowianka »

Hej! Ja piszę w maju maturę z chemii i biologii (mam gap year w domu). Uczęszczam od lipca na korki z chemii (zaczyam od zera), biologii uczę się sama (wczoraj zaczęłam). Grunt to optymizm i samozaparcie itroszkę wolnego czasu (w moim przypadku mam go sporo, nauka prawie codziennie mimo wakacji). Mój cel - weterynaria. Mam nadzieję, że się uda - jeśli nie, to spróbuję jeszcze raz. Powodzenia!
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: black-cat »

Ja uczyłam się od zera biol i chem na poziomie rozszerzonym, gdyż nie chodziłam na profil biologiczno-chemiczny. Nie chodziłam na korki czy kursy, uczyłam się samodzielnie. Ilość godzin dziennie różnie, w zależności od tematu czy mojego samopoczucia. Opanowanie materiału zajęło trochę ponad pół roku.

Życzę wytrwałości:)
Kierunek lekarski :)
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: Kamil987 »

Ja miałem do poprawy dość dużo, uczyłem się od połowy września raczej codziennie od lutego odpuściłem bo zwątpiłem w moje możliwości, że tak dużo poprawię i to był błąd bo co prawda nie dostałem się na lekarski to poprawiłem chem z 38 na 75 i bio z 32 na 70 bez korków, więc dość sporo. Teraz biję się z myślami czy nie próbować znowu tylko że już z korkami i studiując ale chyba odpuszczę bo nie wiem czy dam radę to pogodzić, chociaż z drugiej strony szkoda jeśli tyle już poprawiłem to może uda się jeszcze trochę poprawić.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: ile nauki na poprawę?

Post autor: kinga1505 »

Wg mnie szkoda byłoby odpuścić po tak dużej poprawie, skoro tak niewiele brakuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości