Słaby z matematyki a chemia

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Taco
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 01:20

Słaby z matematyki a chemia

Post autor: Taco »

Witam mature z matmy napisałem w tamtym roku na 70 procent .
Wziąłem się za chemie,nawet nieźle mi to idzie,lecz zastanawiam się czy mam szansę zdać mature dobrze jeśli
byłem średni z matmy?
Awatar użytkownika
Liriell
Posty: 25
Rejestracja: 13 maja 2016, o 13:24

Re: Słaby z matematyki a chemia

Post autor: Liriell »

Zależy jak się przykładałeś do matmy. Ja zawsze myślałam, że jestem przysłowiowa noga". Z roku na rok 2 albo 3 przy dobrych wiatrach. A z chemią z obliczeniami radzę sobie bardzo dobrze.
Z matmy nigdy się nie przykładałam bo mi się nie przyda - człowiek był młody i głupi . Uważam, że jeśli chemia Cię interesuje to poradzisz sobie. Najważniejsze to robić duużo zadań, a jeśli jakiegoś naprawdę nie rozumiesz to zapytać np. tutaj na forum i wnikliwie przeanalizować, jak zrobił to ktoś inny i dlaczego. Po prostu zrozumieć, a najlepiej zrobić potem jeszcze raz samemu.

Musisz być po prostu otwarty na chemię, bo jak z tyłu głowy będziesz miał przeświadczenie, że jesteś za głupi albo w sumie nie wiesz po co Ci ta chemia, to będzie ciężej.
Taco
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 01:20

Re: Słaby z matematyki a chemia

Post autor: Taco »

Z reguły nie przykładałem się do matematyki.
Tydzień temu ruszyłem z chemią do matury,chemie miałem w 1 klasie liceum.
Cały czas myślę jaki poziom matematyczny trzeba posiadać ,żeby dobrze zdać maturę z chemii.
Wiem iż wpływa to na logiczność myślenia ,większość osób tak uważa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości