Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
lodreipeina
Posty: 20
Rejestracja: 15 sie 2017, o 17:06

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: lodreipeina »

[at] dobry pomysł! W jakie miasta celujecie? Ja bym chciał do Rzeszowa albo Kielc bo mam najbliżej Ewentualnie Bydgoszcz bo już tam studiowałem i znam dobrze uczelnię i miasto. Plus magiczny akademik DS1 na osiedlu Fordon, polecam wszystkim :p
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Hipstęł »

[at],
zakładając pracę do emerytury, a nie śmierci.
65 - 37,5 - 6 lat studiów - staż i specka powiedzmy 4 lata optymistycznie patrząc to ok 16 lat w zawodzie przy dobrych wiatrach.
Ja również podziwiam ludzi, kórzy się nie poddają i dążą do tego, co sobie zamierzyli, jednak nie można podważyć, że będa pracowali krótko w zawodzie. Ja np. nie wiem czy podjąłbym się nauki trwającej 11 lat, żeby pracować 16.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Ewakuacja »

lekarze zazwyczaj pracują sporo dłużej niż do 65go roku życia.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: bedziedobrzeXd »

Ja tam wolę 16 lat robić to co kocham, niż całe życie się męczyć.
Życie mamy tylko jedno - walczcie o nie.
1/6 SUM WLK
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Cappy »

[at]

Jeszcze nawet nie wiesz czy to kochasz.
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

już od stażu pracujesz, podczas specjalizacji - zwykle intensywniej niż kiedykolwiek wcześniej i kiedykolwiek później. a praca po 65 roku życia to w zasadzie konieczność, bo dzisiejszy system emerytalny niewiele obiecuje na przyszłość. Lepiej więc mając 70 lat pracować jako lekarz po 2 godziny dziennie, niż po 8 siedząc na kasi w supermarkecie
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: jarauto »

[at]
celowo przeinaczasz fakty?

1.W czasie stażu jesteś LE-KA-RZEM.
2. Specka wg cb też nie jest pracą w zawodzie"
3. 65 lat? Gdyby lekarze rozstawali się z zawodem w wieku emerytalnym, doszłoby do katastrofy w ochronie zdrowia.
4. Jeśli przestaniesz dopasowywać realia pod siebie i zaczniesz robić odwrotnie, zobaczysz jaką bzdurę walnąłeś pisząc: nie można podważyć, że będa pracowali krótko w zawodzie".
5. Moje ćwierć wieku było wyważone i rzeczywiste, twoje 16 lat to w najlepszym wypadku słaby trolling - deal with it.

btw,
wydajesz się nie rozumieć, że większość (jeśli nie wszystkie) osoby zaczynające lek w tym wieku traktują to jako pasję a nie liczenie lat, pieniędzy, emerytur, czy spełnianie życzeń rodziców co w standardowym wieku studentów występuje w innych proporcjach.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: bedziedobrzeXd »

Cappy pisze:
26 wrz 2017, o 11:30
[at]

Jeszcze nawet nie wiesz czy to kochasz.
Dlaczego z taka pewnoscia to zakladasz, skoro nie masz pojecia czym sie kieruje i jakim jestem czlowiekiem?
1/6 SUM WLK
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Cappy »

Po prostu wiem, że żeby coś wiedzieć o tej pracy trzeba być lekarzem, żadne prace w szpitalu, wolontariaty nie oddadzą pracy lekarza. Nie zrozum tego jako atak w waszą stronę, też uważam, że dobrze robicie, naprawdę podziwiam.
Fizjoterapeuta84
Posty: 30
Rejestracja: 6 paź 2014, o 11:56

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Fizjoterapeuta84 »

Rubisco ja też po 30 i się dostałem Zaczynam w pn i zastanawiam się czy nas będzie więcej. Na jakiej uczelni bedziesz studiował?
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

Fizjoterapeuta, rybisco z tego co kojarze zaczyna na wumie. Ja tez po 30-tce, 82 i chce za rok.

Jaka uczelnia?
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: rubisco »

Zgadza się. Na WUM-ie. Dziś był dzień adaptacyjny. Tak na oko, takich starców jak ja (37 l.) to innych nie było, ale takich w okolicach trzydziestki, to z pewnością kilka, może nawet kilkanaście osób było
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Amani »

Rubisco, można tez wyglądać na więcej niż ma się lat.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości