Przygotowanie do olimpiady chemicznej

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Bain
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 22:19

Przygotowanie do olimpiady chemicznej

Post autor: Bain »

Hej!
Wiem, że takich tematów jest pełno, ale chciałbym, żeby ktoś udzielił mi dokładnej odpowiedzi dotyczącej mnie.
Jestem w 1 klasie liceum i mam zamiar wystartować w Olimpiadzie chemicznej. W gimnazjum byłem laureatem konkursu wojewódzkiego z chemii. Tylko nie wiem w jaki sposób powinienem się przygotowywać.
Mam chemię organiczną mcmurrego, jednak nie wiem czy od razu powinienem zacząć brać się za podręczniki akademickie czy na początek nie przerobić całego liceum.
Polecacie jakieś podręczniki do przygotowania się do olimpiady? W jakiej kolejności powinienem je przerabiać, na czym się skupić?
Jeżeli chodzi o zadania to mam problem z rozwiązaniem zadań z etapu wstępnego, czy wobec tego jest sens startowania w olimpiadzie w tym roku?

Z góry dzięki za pomoc
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Przygotowanie do olimpiady chemicznej

Post autor: kliop »

mam problem z rozwiązaniem zadań z etapu wstępnego
To zupełnie normalne jbc

Ja zdecydowałem się wystartować w olimpiadzie pod koniec 2 kl. LO. Wtedy brakowało mi tylko wiedzy z organicznej. W wakacje wiedzę z reszty poszerzyłem o podręczniki z zalecanej literatury (Bielański, Pigoń, coś tam jeszcze), a organiczną przerobiłem z McMurrego, wszystko w ramach rozwijania pasji i bez żadnej spiny. W 3 kl. zabrakło mi ok. 10 punktów procentowych do zostania finalistą A jaką mam ogromną satysfakcję z przygody

Na Twoim miejscu przerobiłbym program z liceum, bo podręczniki licealne są pisane zwięźlej.
Polecacie jakieś podręczniki do przygotowania się do olimpiady? W jakiej kolejności powinienem je przerabiać, na czym się skupić?
Dużo bardziej znający się na temacie ludzie niż ja już gdzieś o tym pisali .

Czy jest sens w tym roku? Zależy, czego oczekujesz od OCh
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości