Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: rubisco »

matura - 50 zł za przedmiot, ale trzy pierwsze podejścia są for free lub płaci się dopiero za trzecie. Nie pamiętam, ale dwa pierwsze za darmo.

egzaminy wstępne na WUM - tyle co udział w rekrutacji, czyli w tym roku bodaj 80 zł - w tej cenie już wszystkie atrakcje
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

ale te egzaminy to dla osob ze starą maturą. Ale nie dla np starej formuły, bo to różnica
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: rubisco »

zgadza się. myślałem, że [at] jest dinozaurem ze starą
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: koalarozek »

Ja jestem dinozaurem ze stara matura, wiec zgodnie z info WUM moge pisac egzamin
JolaMariola
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2017, o 19:50

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: JolaMariola »

dołączam do Was, razem raźniej. Fajnie mieć poczucie, że nie ejst się jedynym dinozaurem )
Ja rocznik 94, a więc stara matura, będę zdawać biologię, chemię i matematykę rozszerzone w 2018.
Cel CM UJ.
W międzyczasie końcówka studiów i korepetycje z biologii i chemii. Matma na własną rękę.

Trochę późno zrozumiałam kim tak na prawdę chcę być, ale na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno)

Ktoś jest w podobnej sytuacji, że biologię i chemię pisze po raz pierwszy, a nie poprawia?
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Życze powodzonka
Na jakim etapie przygotowań jestes?
1/6 SUM WLK
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Ja dzisiaj obchodzenia swoje 24 urodziny.
Siedzę w chemii zrobiłem obliczeniowki, teraz budowa atomu z Witosa. Biologii jeszcze nie zacząłem.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Wszystkiego najlepszego
Zdanej maturki na 100%, spełnienia marzeń, realizacji celów :* Rok 2018 będzie należał do Ciebie! Życzę Ci, by nigdy nie zabrakło Ci motywacji do działania
Ja kończe 24 lata 13.11
1/6 SUM WLK
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Dziękuję ślicznie *
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Cześć

Jestem rocznik 95. Skończyłem licencjat z jednych studiów od początku marząc o lekarskim, próbowałem się dostać niestety nie wyszło. Teraz przystepuje po raz ostatni do walki o medycynę. Bardzo mnie przytłacza fakt że mam już 22 lata, a moi znajomi z liceum rozpoczęli 4 rok lekarskiego. Bardzo mnie demotywuje to wszystko ale wiem, że w innym zawodzie, innej pracy bede po prostu nie spełniony. Wchodziłem tu na forum w 2 liceum i jak widziałem posty typu poprawa matury po raz piaty to po prostu nie mogłem w to uwierzyć, że ludzie aż tak walczą. Cóż los chciał że i ja jestem tą osobą. Mam nadzieje, ze damy tu wszyscy radę i spotkamy się na leku
Co do moich wyników mam 78% z biologii i 80% z chemii. Niestety w tym roku to nie wystarczy, a szkoda bo rok temu by starczyło. Stwierdzilem, że poprawiam biologię. Czuje się z niej mocniejszy, a przez rok przerobie wszystkie arkusze i wyćwicze do perfekcji te pisanie pod klucz. Z chemii niestety nie jestem mocny, znaczy się obliczenia matematyczne są dla mnie problemem, a jak trafią się 2-3 zadania to nie poprawię wyniku, więc nie ryzykuję jeśli chodzi o chemię. Z biologii można naprawdę uzyskać to 90% jeśli jest się skrupulatnym. Poza tym jestem typem bardziej humanisty niż ścisłowca więc stawiam na biologię. Obecnie mam trochę depresji, ale mam nadzieję że z tego wyjdę. Jeśli chodzi o lekarski celuję w Łódź lub Katowice, a wy?

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Do Łodzi musisz mieć jeszcze matematykę
Ja celuję w ŚUM mam teraz 75% biologia i 60% chemia. Piszę oba
1/6 SUM WLK
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Wystarczy biologia i chemia wymagają 2 z 4.
Z czego przygotowywujesz się z biologii? Jeśli chodzi o chemię mi bardzo dużo pomógł zbiór Barbary Pac: chemia Arkusze egzaminacyjne 2017. Bardzo polecam. Poprawiłem dzięki niemu chemie o 10%, oczywiście nie obyło się bez głupich błędów, no ale jest to 80 %
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

A widzisz, paczałam , paczałam i nie wypaczałam
Robię zbiór Pac na korepetycjach Do tego Tutor, Witowski, Magiczna chemia i wiele innych
Dziekuje za rady :*
1/6 SUM WLK
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości