Biologia, proszę o pomoc w wyborze

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Izor
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:11

Biologia, proszę o pomoc w wyborze

Post autor: Izor »

Hej. Chcę zdawać biologię na maturze. Liczność zbiorów zmusza mnie do zadania pytania tutaj. Ogólnie będę operowała podręcznikami:

-Nowa Era 1-3 PR
-Operon 1-3 PR Odkrywamy na nowo"
*Z racji dużej ilości czasu również jakieś dodatkowe książki autorów typu Lewiński, Hoser czy Szweykowscy.

No i problem pojawia się przy zbiorach zadań. Pracuję, dlatego pieniądze nie będą mnie ograniczać, ale nie chcę też wyrzucać pieniędzy w błoto. Po co kupować zbiory, w których będą te same zadania a inne okładki? Proszę polecić mi, które z tych zbiorów są warte kupienia, jeśli ktoś nimi operował proszę o zdanie - dwa recenzji.

1.Seria Witowski 2018 1-3
2.Wybór testów A.Persona 2015
3.Zeszyty ćwiczeń Ł.Czarnocki 1-5
4.Biologia Zbiór zadań maturalnych 2018 M.Jagiełło, J.Filipska wyd.Omega
5.Zbiór zadań i arkuszy maturalnych Teraz matura"

Przy wyrażaniu opinii proszę wziąć pod uwagę, że będę się uczyła sama i konieczne będą odpowiedzi do zadań w książkach.
BiałyOshinao
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 19:58

Re: Biologia, proszę o pomoc w wyborze

Post autor: BiałyOshinao »

Również uczę się samodzielnie wybrałem dla siebie 2 zbiory: Teraz Matura z Nowej Ery oraz zbiór zadań wydawnictwa OMEGA (Jadwiga Filipska, Małgorzata Jagiełło) - nie znalazłem o nich złych opinii. Rozważałem również kupno witowskiego, ale podobno jest w nim dużo błędów.

Zbiór z OMEGI jest naprawdę dobry, 350 stron to zadania, kolejne 300 to odpowiedzi, komentarze i wyjaśnienia.
Więc polecam
Izor
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:11

Re: Biologia, proszę o pomoc w wyborze

Post autor: Izor »

Ogólnie mało opinii jest o tym zbiorze wyd.Omega. Zadania są ułożone działami? Mogę prosić fotkę spisu treści? To są wyłącznie zebrane zadania z poprzednich matur czy coś autorskiego też?

O Teraz Matura słyszałam dużo dobrego.
Izor
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:11

Re: Biologia, proszę o pomoc w wyborze

Post autor: Izor »

Mam w sumie jeszcze jedno głupie pytanie, tak jakoś wpadło mi coś do głowy. Sporo zbiorów opiera się na zadaniach z poprzednich matur, tak na prawdę to chyba mało komu chce się pisać autorskie zadania. Tak mi przyszło do głowy, może by kupić Witowskiego, albo innego autora cke.pl copy/paste". No i robiąc jakiś dział, np.botanikę - nie czytam podręcznika tylko najpierw lecę WSZYSTKIE zadania z poprzednich matur, zapisuję w zeszycie czego dotyczyły i ucząc się teorii zwracam szczególną uwagę na to co wypisałam Zadań nie robię tylko notuję czego dotyczą. Ameryki pewno nie odkryłam, ale zakładam, że pewno mało kto tak robi? Pytam, ponieważ chcę usłyszeć opinię na temat tego spontanicznego pomysłu Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości