Zaprojektuj doświadczenie w którym porównasz aktywnośc chemiczna srebra i miedzi. (z matury operonu)

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Blindd
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2016, o 21:05

Zaprojektuj doświadczenie w którym porównasz aktywnośc chemiczna srebra i miedzi. (z matury operonu)

Post autor: Blindd »

A więc do dwoch probówek wypełnionych rozcieńczonym kwasem azotowym V dodałam do jednej miedz do drugiej srebro. W pierwszej zaczął wydzielac się gaz, w drugiej reakcja nie zaszła. W kluczu odpowiedzi jest dodanie srebra do CuSO4 i miedzi do AgNO3. Czy moja odpowiedź byłaby zaliczona?
00000000000000000000
Posty: 1479
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 17:30

Re: Zaprojektuj doświadczenie w którym porównasz aktywnośc chemiczna srebra i miedzi. (z matury operonu)

Post autor: 00000000000000000000 »

Gdyby było jak piszesz to by zaliczyli. Tylko czy srebro na pewno nie roztworzy się?
Blindd
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2016, o 21:05

Re: Zaprojektuj doświadczenie w którym porównasz aktywnośc chemiczna srebra i miedzi. (z matury operonu)

Post autor: Blindd »

Mój błąd, pomyliłam reakcje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości