Moje pytania dotyczące ptaków

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Moje pytania dotyczące ptaków

Post autor: Edziaaaaaa »

1) Dlaczego samica ma tylko lewy jajowód? Przecież to powoduje przesunięcie środka ciężkości
2) Pętla nefronu jest długa, co pozwala na zagęszczenie moczu"- a ptaki czasem nie mają resorpcji wody w kloace?
3) Gdzie są haczyki żeber? W którym miejscu?
4) Co to znaczy, że lotki są częścią skrzydeł? A nie przypadkiem rodzajem skrzydeł?
5) Co spełnia rolę szpiku kostnego kości? Bo ptaki go nie mają.
6) Czy ktoś może mi wytłumaczyć ciąg przyczynowo skutkowy: od sprawnego układu oddechowego i krwionośnego do stałocieplności?
7) Po co ptak unosi skrzydła podczas wdechu?
Skoro ptak nie może ruszać klatką piesiową podczas lotu to jak przeprowadza wentylację?
9) Dlaczego w jaju skrętki białkowe zawsze odkręcają się tak, aby zarodek był na górze?
10) Skąd ptaki biorą wapń do produkcji skorupek wapiennych?
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Moje pytania dotyczące ptaków

Post autor: Mysz256 »

Lotki to nie pióra przypadkiem? Nie skrzydła.
pl.wikipedia.org/wiki/Lotki_(ornitologia)
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące ptaków

Post autor: Edziaaaaaa »

Chwila, źle sformułowałam to pytanie. Wiem, że lotki to pióra. Mam napisane w vademecum lotki i są częścią skrzydeł tylko nie rozumiałam w jakim sensie, a im chodziło po prostu o to, że lotki są NA skrzydłach. W każdym razie nieważne
11) W jaki sposób sterówki pozwalają ptakom sterować lotem? Przecież to tylko pióra, a nie jakaś kierownica
12) Jaki sens ma wydzielanie prowitaminy D w wydzielinie gruczołu kuprowego?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące ptaków

Post autor: Edziaaaaaa »

13) Jak worki powietrzne chronią przed utratą ciepła? Tu chodzi o to, że w nich jest powietrze, które stanowi warstwę izolującą?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące ptaków

Post autor: Edziaaaaaa »

14) W której części żołądka są gastrolity? I czy takie kamienie za bardzo nie obciążają ptaka w locie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości