Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
brook
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2017, o 14:34

Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: brook »

Zamierzam poprawiać maturę w 2018 roku oraz obecnie studiuję biotechnologię medyczną.Poszedłem na studia, ponieważ interesuje się tą dziedziną, problem jednak jest taki, że wybrałem złą uczelnie, mianowicie nie mam na nic za bardzo czasu i tylko w weekendy uczę się do poprawy matury, ale plusem jest to, że materiał obecny pokrywa się z maturą, wiadomo, że jest trochę rozszerzony, ale niektórzy wykładowcy na kolokwiach dają nam zadania z matur CKE. Zastanawiam się czy nie zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem, ponieważ co prawda lubię ten kierunek i widzę siebie w labie, ale uczelni nienawidzę. Doszedłem do wniosku, że jeszcze weterynaria mnie kręci, w dodatku po niej mam podobne uprawnienia co biotechnolog czy biolog, ponieważ mogę zrobić sobie również podyplomówkę z diagnostyki i pracować również w labie albo specjalizację diagnostyki weterynaryjna. Progi na wete są o wiele niższe niż na lekarski czy stomę, ale obawiam się, czy zdołam poprawić tą maturę o 20%. Która opcja byłaby lepsza: rezygnacja czy pozostanie? Wiadomo, że gdybym został, wtedy mam zabezpieczenie, że w razie porażki zostaję i ciągnę ten kierunek, ale z drugiej strony też nie mam gwarancji, że pozostanie w domu zapewni mi wysoki wynik, bo jednak studiuję kierunek związany z biologią i chemią, co przyczynia się do motywowania mnie do nauki.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Mårran »

Rozumiem rezygnować z uczelni, bo kijowa, chociaż z posta nie wynika, dlaczego. Generalnie na pierwszych latach studiów jest mało czasu.
Dwa to nie rozumiem: po co poprawiasz maturę? Jesteś na kierunku, który Cię kręci, chcesz to w życiu robić, a poprawiasz maturę?
Pani Buka
brook
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2017, o 14:34

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: brook »

M&#xE5rran pisze:
16 gru 2017, o 19:11
Rozumiem rezygnować z uczelni, bo kijowa, chociaż z posta nie wynika, dlaczego. Generalnie na pierwszych latach studiów jest mało czasu.
ŚUM, myślę, że ten skrót wiele może już mówić
M&#xE5rran pisze:
16 gru 2017, o 19:11
Dwa to nie rozumiem: po co poprawiasz maturę? Jesteś na kierunku, który Cię kręci, chcesz to w życiu robić, a poprawiasz maturę?
Poprawiam, ponieważ moje ambicje nie pozwalają mi, abym pozostał przy swoich 1 wynikach, a dwa dla zabezpieczenie", gdyby coś nie wyszło.Ale głównie myślę nad weterynarią, która daję mi o wiele większe perspektywy zatrudnienia oraz w równym stopniu mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Mårran »

To zastanów się, co chcesz w życiu robić i do tego dąż Jeśli zależy Ci na weterynarii, to zrezygnuj z biotechu, skoro Ci zabiera tak dużo czasu, znajdź sobie jakąś pracę nieobciążającą albo idź na kurs językowy, albo rozwijaj hobby i ucz się do matury.
Pamiętaj, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. O ŚUMie krążyły kilka lat temu straszne plotki, ale potem były dementowane przez starszych studentów, jak się okazało, że gdzie indziej raju też nie ma.
Pani Buka
Medyk 300

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Medyk 300 »

Facepalm
Trochę skromności, każdy ambicje posiada. Ale skoro jesteś ambitny to pozostanie w tej uczelni
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Nitrogenium32 »

brook pisze:
16 gru 2017, o 14:44
wybrałem złą uczelnie, mianowicie nie mam na nic za bardzo czasu i tylko w weekendy uczę się do poprawy matury
Zgodzę się z Mårran, na pierwszych latach studiów jest mało czasu - nie zależy to od uczelni ani kierunku. U mnie (Farmacja WUM) na I roku wiele osób przygotowywało się do poprawy matury z trudem, bo materiał w ogóle się nie pokrywał z tym, co było w liceum, ale jakoś im się udało i dostali się tam, gdzie chcieli. Na II roku też kilku osobom się udało. Trzeba się po prostu przyłożyć.
brook pisze:
16 gru 2017, o 14:44
Zastanawiam się czy nie zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem, ponieważ co prawda lubię ten kierunek i widzę siebie w labie, ale uczelni nienawidzę. Doszedłem do wniosku, że jeszcze weterynaria mnie kręci
A teraz zastanów się nad tym - jeśli zrezygnujesz ze studiów przed nowym rokiem i będziesz chciał potem wrócić na ten sam kierunek (czy to na ŚUM, czy to na inną uczelnię), będziesz musiał zaczynać od nowa. Jeśli skończysz pierwszy rok, zrezygnujesz i ponownie zdecydujesz się na biotechnologię, niektórych przedmiotów nie będziesz musiał robić od nowa. Wybór należy do Ciebie. U mnie w grupie był taki chłopak, który skończył I rok na Farmacji w Lublinie, potem studiował dwa lata stomatologię w Lublinie, a potem przyszedł na Farmację WUM - dzięki temu, że miał w indeksie zaliczone przedmioty na Farmacji sprzed dwóch lat, chodził tylko na zajęcia z 4 przedmiotów zamiast 10.
brook pisze:
16 gru 2017, o 14:44
Która opcja byłaby lepsza: rezygnacja czy pozostanie? Wiadomo, że gdybym został, wtedy mam zabezpieczenie, że w razie porażki zostaję i ciągnę ten kierunek, ale z drugiej strony też nie mam gwarancji, że pozostanie w domu zapewni mi wysoki wynik, bo jednak studiuję kierunek związany z biologią i chemią, co przyczynia się do motywowania mnie do nauki.
Owszem, pozostanie w domu i przygotowania do poprawy matury nie gwarantują tego, że zdobędziesz lepszy wynik niż ostatnio. Co do motywacji - tu bym się kłócił, bo jeśli jakiś przedmiot mnie interesuje i jest fajnie prowadzony, motywuje mnie to do nauki, a jeśli jest prowadzony do kitu i jest nudny, staram się go wyprzeć z pamięci. Ja osobiście bym zrezygnował głównie ze względu na to, że nie podobałaby mi się uczelnia, ale to też zależy od tego, w jakim aspekcie. Nie napisałeś, dlaczego jej nienawidzisz.
brook pisze:
16 gru 2017, o 14:44
Poprawiam, ponieważ moje ambicje nie pozwalają mi, abym pozostał przy swoich 1 wynikach, a dwa dla zabezpieczenie", gdyby coś nie wyszło.Ale głównie myślę nad weterynarią, która daję mi o wiele większe perspektywy zatrudnienia oraz w równym stopniu mnie interesuje.
W przypadku poprawy matury w celu dostania się na inny kierunek - popieram. Ale, chłopie, matura to tak naprawdę świstek papieru, bez którego nie dostaniesz się na studia, oprócz tego nie ma żadnej funkcji poza ewentualnie dekoracyjną w ramce na ścianie. Dla mnie poprawianie matury tylko po to, żeby mieć satysfakcję z lepszego wyniku, jest bezsensowne. Gdzie Ci się to przyda, jeśli nie starasz się dostać na inny kierunek?

Jeśli ta weterynaria bardziej Cię interesuje niż biotechnologia - postaraj się poprawić maturę, żeby się dostać na weterynarię. Jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić, który z tych dwóch kierunków bardziej Cię interesuje - musisz się na któryś zdecydować, ewentualnie zrobić jeden po drugim.
brook
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2017, o 14:34

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: brook »

Nitrogenium32 pisze:
17 gru 2017, o 13:42
na pierwszych latach studiów jest mało czasu - nie zależy to od uczelni ani kierunku.
Tutaj totalnie nie zgodzę się. Mam znajomych na UJ, PK i nawet na umedach, którzy mają o wiele lżej ode mnie.
Nie chcę narzekać, ale ten kierunek ładnie brzmi, a w rzeczywistości jest kompletnie czymś innym niż może się wydawać.Najśmieszniejsze jest to, że znajomi na polibudach studiują biotechnologię i mówią mi, że nie mają takiego przyjemnego przedmiotu jakim jest chemia fizyczna, co jest absurdalne, bo jak na politechnice takiego przedmiotu nie ma a na uniwerku medycznym w dodatku jest. Oczywiście nie wiem jak jest na wszystkich politechnikach, ale tam, gdzie znajomi studiują mówią mi, że nie mają takiego przedmiotu, mało tego matma jest na takim samym poziomie co u nich(nie, żebym narzekał, bo akurat matematykę lubię, ale fizyki nie cierpię)
Nitrogenium32 pisze:
17 gru 2017, o 13:42
Nie napisałeś, dlaczego jej nienawidzisz.
Nie lubię tej uczelni za całkowity brak organizacji, siedzenia na uczelni od 7:30-21 oraz dokładnie nam co chwile czegoś, co tylko utrudnia nam życie a nie ułatwia. Aha, jeszcze nie lubię tego uniwerku za faworyzowanie farmacji i lekarskiego.

Czyli lepszą opcją byłoby pozostanie chociaż ten rok i po otrzymaniu wyników 30 czerwca o ewentualnym zdecydowaniu, co dalej?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Piotrr »

brook a jak to faworyzowanie wygląda bo ciekawość mnie zżera? Możesz kilka słów o tym?
W końcu lekarz
brook
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2017, o 14:34

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: brook »

Piotrr pisze:
23 gru 2017, o 21:33
Możesz kilka słów o tym?
Proszę bardzo:
wszystkie wyjazdy zagraniczne, Erasmusy są dla farmacji
na immatrykulacji roku akademickiego 99% prezentacji było tylko o farmacji
wydział szanuje tylko farmę i zawsze idzie jej na rękę
wszystkie eventy są związane z farmą i lekarskim
farma zawsze w 1 kolejności jest

Tyle jak na razie zauważyłem, pewnie studenci z wyższych lat mogliby więcej dopisać argumentów na temat tego faworyzowania.Nie mówię, że jest jakoś tragicznie, bo obecni wykładowcy prawie wszyscy nas szanują i nie uważają nas za gorszych tych od farmy, ale dziekanat i rektorzy już tak.
Nie wypowiem się o lekarskim zbyt dużo, myślę, że studenci wydziału w Kato bądź Zabrzu mogłyby więcej na ten temat napisać, ponieważ studiują tam i widzę jak jest. Ja w głównej mierze mogę przedstawić jak traktowana jest farmacja aniżeli biotechnologia czy analityka.
Proteasom
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2017, o 19:02

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: Proteasom »

Rezygnuj ! I na pewno poprawisz maturę aby się dostać na wete I uwierz mi że będziesz miała duże możliwości w przyszłości jak chodzi o pracę naukową To zależy tylko od twojej determinacji, wybierając uczelnie zwróć uwagę na aktywność kół naukowych, to jest dobry start. Według mnie jest to dobra droga Sam studiuje medycyne i sam w przyszłości też chce zająć naukowa, łącząc to razem z praca, przecież jest to realne To zalezy od twojej determinacji i motywacji. Najgorszą rzeczą jest strata czasu, a jeśli odczuwasz, że to robisz to już wiesz co zrobić
brook
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2017, o 14:34

Re: Czy zrezygnować ze studiów przed nowym rokiem bo nienawidzę uczelni?

Post autor: brook »

Proteasom pisze:
25 gru 2017, o 10:21
Najgorszą rzeczą jest strata czasu, a jeśli odczuwasz, że to robisz to już wiesz co zrobić
Problem w tym, że nie do końca odczuwam poczucie marnowania czasu, bo jednak studia motywują mnie do nauki i powtarzam do matury, tylko nie robię zbytnio zadań maturalnych, ewentualnie w weekendy i podczas przerwy świątecznej.
Dzięki za radę, od Nowego Roku podejmę decyzję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości