zadania układ nerwowy

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
pieseł
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, o 20:10

zadania układ nerwowy

Post autor: pieseł » 13 gru 2017, o 20:18

czy mógłby ktos podac mi odp do tych zadan wogóle nie wim o co w nich chodzi

Wyjaśnij dlaczego kurara i jej pochodne są uzywane w czasie zabiegów chirurgicznych

wyjanij w jaki sposb jony wapnia i magnezu wplywaja na wydzielanie neuroprzekaznika

Narządy wewnętrzne sa unerwiane przez specjalny zepól nerowo obwodoych noszacych wspolnie nazwe ukladu autonomicznego pacjenci dziwią sie diagnoza lekarza który na podstawie przeprowadzonych badan stwierdza zaburzenia watroby mimi ze pacjent czuje bol w gornej czesci klatki piersiowej
Określ przyczyne niezgodnosci bolu z lokalizacja chorego narzadu

kliop
Posty: 246
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: zadania układ nerwowy

Post autor: kliop » 28 gru 2017, o 10:54

1. Kurara i pochodne uniemożliwiają skurcz mięśnia (mówi się, że są to środki zwiotczające mięśnie). Mięśnie niepoddane działaniu kurary, jak się je tnie, to kurczą się (mówi się o obronie mięśniowej). Dlatego, żeby mięśnie w czasie zabiegu się nie kurczyły, podaje się te leki.

2. Kiedy błona kolbki presynaptycznej depolaryzuje się, otwierają się kanały, przez które wapń wpływa z zewnątrz do wnętrza kolbki, a napływ wapnia powoduje połączenie się pęcherzyków zawierających neuroprzekaźnik z błoną presynaptyczną i uwolnienie przekaźnika do szczeliny synaptycznej. Co do magnezu nie jestem pewien, jak jest.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post