Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

U mnie biologia póki co samo ogarnianie materiału. Na plus że jednak dużo pamiętam jak na 5 lat po maturze ale zadań jeszcze nie ruszam. Później planuję polecieć działami i jak skończę to i Sposób na maturę to juz same arkusze.

Ile czasu dziennie poswiecacie na sama biologie? Tak z ciekawosci. Robicie same zadania, czytacie czy juz tylko powtórking?
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Czytam teorie i robię zadanie, i tak w kółko.
W sumie nie liczyłem ile czasu poświęcam 3-4h.
Medyk 300

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Medyk 300 »

Robicie z biologii notatki? Przepisujecie podręcznik formie podpunktow? Zawsze uważałem, że to nonsens i strata czasu. A jak jest naprawdę?
Podzielcie się opiniami, i powiedzcie czy warto pisać notatki.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Mi to pomaga. Jak tylko czytam to szybko sie wyłączam. Za to jak cos tam wypisuję, robię podpunkty schematy itd to to mnie troche zmusza do myślenia
Inna fajna opcja - fiszki na kompie. Uratowaly moja farmakologię na poprzednich studiach, chyba musze zaczac robic z bio
Ale i tak wydaje mi sie że każdy ma swoje preferencje.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Z jednej strony zgadzam się z tym co mówi BedziedobrzeXd, że jednam licealne roczniki podchodzą do tego totalnie inaczej, niż my poprawkowicze, i to trochę starsi od nich czy rok lub dwa. Jednak wydaje mi sie że jakby ktoś bardzo chciał dołączyć, pomotywować się itd to nie miałabym nic przeciwko

Ja tu jestem przede wszystkim dla wsparcia i motywacji, że te 20-parę lat to nie jest jeszcze za późno żeby zacząć od nowa
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

jak tam nauka w nowym roku?
1/6 SUM WLK
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

W porządku mam trochę zamęt z materiałami do biologii, czy jeśli piszemy starą formułę, to czy siądą książki typu Operon z których się wtedy uczyłam? Tak na logikę, to powinny wystarczyć. Jeszcze nie przegrzebałam forum w poszukiwaniu odpowiedzi, jak Wy robicie? Korzystacie ze starych czy inwestujecie w te nowe?
A tak poza tym to powoli do przodu codziennie po trochu.
A tobie?
zupan
Posty: 36
Rejestracja: 26 gru 2017, o 17:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: zupan »

ja korzystam ze starych
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

No hej!

Wczoraj zdecydowałem się na poprawe, ehm trochę późno ale mam nadzieję, że nie za późno.
Generalnie to chemia 75 i bio 70 więc tak o 10% jakby poprawić oba to byłoby dobrze. Niiby mało niby dużo.
Zastanawiam się nad korkami, nigdy na nie, nie chodziłem aczkolwiek kompletnie nie wiem do końca jak pisać pod klucz z tej biologiii wydaje mi się, że te 70% to było na farcie.

Chyba teraz to tylko popatrzę to co już zrobiłem w tamtym roku, teorii trochę ale bez przesady poczytam i za arkusze tylko się wezmę, jak myślicie?
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

Ja uczę się i ze starych i z nowych podręczników. Szukam złotego środka
Korki dużo dają moim zdaniem, jeśli są prowadzone przez osobę która się do tego przykłada, a nie byle jak byle kasę dostać.
Ja mam z biologii 75% a z chemii marne 68%.
Z chemii teraz robię ostatnie szlify, a z biologii pierwsze podrygi
1/6 SUM WLK
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

Ktoś wpłacał kasę za maturę? I wie dokładnie o co chodzi? I czy można potwierdzenie wpłaty dać razem z deklaracją w szkolę? Bo w oke jest że do oke, natomiast na stronie cke, że wraz z deklaracją żeby dostarczyć
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

A czy jak ja pisałem biologię w 2016 pierwszy raz, 2017 drugi to teraz jak bede pisał trzeci w 2018 to też muszę wnieść opłatę?
saguarowega
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2016, o 09:57

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: saguarowega »

Kamil987 tak 3 zdawanie matury i kazde kolejne jest juz płatne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości