Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

nelusiapoznan, u Ciebie nie ma możliwości odwołania się?
Planujecie startować OB? Ja właśnie się zastanawiam, bo może lepiej liceum spędzić na nauce do matury. Ja póki co zamierzam iść na profil matematyczno-biologiczno-chemiczny i właśnie te przedmioty zdawać w rozszerzeniu na maturze. A wy? Macie już jakieś plany co do studiów? Co byście chciały, farmacja, medycyna (specjalizacja?), pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo, fizjoterapia, biotechnologia, biologia, biologia morska, biomatymatyka itd.?
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Veroniccc też się wybieram na ten profil i zamierzam zdawać te przedmioty Co do planów na przyszłość mam dwa warianty : medycyna(kardiolog) lub nauczyciel (chemii lub matematyki). Wy już po drugich etapach? Jak tam poszło?
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Ja jestem w finale. Teraz muszę zdobyć 30% z testu żeby być finalistką lub być bodajże w 34% uczniów z najwyższymi wynikami żeby mieć laureata. Mam ogromną chętkę i nadzieję na tego laureata i mam nadzieję, że się uda. Wojewódzki jest 15 stycznia, więc niedługo. Święta zamierzam spędzić na randkach z biologią
Anilaja
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2017, o 16:08

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Anilaja »

Ja myślę nad stomatologią, ale jeszcze dużo czasu przede mną.

Veroniccc, co tak wcześnie u Ciebie etap wojewódzki? U mnie jest 9 lutego. Cieszę się, bo mogę jeszcze trochę odpocząć (nie oznacza to, że w ogóle się nie uczę, ale nie muszę od razu wpadać w wir chorobliwej nauki). W styczniu dodatkowo mam próbne egzaminy i wypadałoby coś powtórzyć, żeby nie było wstydu.
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

(Jest tu ktoś z Pomorza?)
Plus: używacie/używaliście zbiorów Witowskiego ucząc sie do etapu rejonowego? W pomorskim rejon nie jest aż taki straszny, ale i tak chcę być przygotowana na wszystko (na liceum też)
Wyposażyliście się w coś godnego uwagi ostatnio? Ja wałkuję podręczniki oraz repetytorium z Grega, testy z poprzednich lat itd - mam też biologię Campbella, i chociaż ta ksiazka to złoto, to staram się jej nie otwierać, bo nawet na maturę jej nie polecają (na OB juz tak)
Anilaja
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2017, o 16:08

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Anilaja »

Jak idą przygotowania? Wszystkie plany dotyczące nauki zrealizowane? U mnie lekkie przerażenie, bo niedawno miałam dwa miesiące do ostatniego etapu, a tu już tylko miesiąc!
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Śmieszne dla mnie było to, że uznałem, że już się nie wyrobię z nauką, więc odpuściłem, ale punktów na styk i na wojewódzki z biologii pojadę
Teraz muszę spożytkować dobrze ferie, 05.03.2018 wojewódzki.
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

Cześć

Dawno nie pisałem,bo jakoś nie miałem pomysłu i byłem zajęty nauka,ale mogę się pochwalić,że dostałem się do etapu wojewódzkiego z biola ! YAY !
Miałem 78%,więc niezbyt dużo,ale w porównaniu do tego ,że dostało się tylko 74 osoby,z czego tylko 20 osób miało ode mnie wynik wyższy, to uwazam,ze moge być z siebie zadowolony ! Teraz czekam na wyniki z chemii,mam nadzieje,ze jakoś uda mi sie prześlizgnąć, miałem prawdę mówiąc załamkę,bo pojawiły sie dziwne zadanka i sie zestresowałam i popełniłem głupie błędy.szkoda gadać,ale jak patrzyłem na klucz to może sie dostanę Teraz pora na naukę,w pomorskim bardzo duży nacisk kładą w tym roku na rzeczy dodatkowe - 34% punktów w etapie rejonowym było z rzeczy dodatkowych i kiedy go rozwiązywałem to byłem mega zdziwiony,bo sie tego nie spodziewałem,koniec końców na nich straciłem najwiecej punktów. Teraz muszę sie pouczyć biotechnologii i powtórzyć te artykułu z rzeczy dodatkowych. Rzeczy dużo do zrobienia,a egzamin gimnazjalny tuż tuż. Mam nadzieje,iż uda mi sie zdobyć laureat z biolki,teraz juz wiem,ze muszę porządnie przerobić artykuły ,a nie tak pobieżnie jak to wcześnie zrobiłem A co tam u was ?
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

*zestresowalem - juz nie wiem czy to autokorekta czy pozna godzina spowodowały ten błąd xd
Anilaja
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2017, o 16:08

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Anilaja »

Gratuluję kwalifikacji!
9 lutego mam etap wojewódzki, więc zostało naprawdę mało czasu. Czuję, że, oprócz dotychczasowych wiadomości, opanowałam dodatkowe rzeczy z genetyki i ewolucjonizm. Najbardziej obawiam się roślin, w sumie nie wiem czemu. W wielkopolskim do ostatniego etapu przeszły 22 osoby, czyli mniej niż w zeszłym roku. Mam spodziewać się w związku z tym prostszego testu czy trudniejszego? Gdyby był on na poziomie ubiegłorocznego, byłabym zadowolona.
Chętnie odpuściłabym sobie ostatni tydzień w szkole przed konkursem i została w domu, ale już wiem, że miałabym wtedy zaległości, a ferie wolę spożytkować na oglądanie igrzysk. Cieszę się, że przynajmniej egzaminy próbne za mną.
Wytrwałości w nauce życzę! Musi nam się udać.
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: KJx »

Jak 22 osób, to test będzie banalny, tak aby jak najwięcej osób zostało laureatami :p
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

U mnie w województwie przeszło 28 osób do finału. Rok temu też nas było mało, a mimo to arkusz był trudny / I powodzonka
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

U mnie rok temu do wojewódzkiego przeszły 202 osoby,więc naprawdę ta rozbieżność pomiędzy wojewodztwami i latami jest duża!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości