Foliówki na cenzurowanym

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ziabol »

widziałam na interii nie mogę znaleść galerii ale była relacja z torbami ekologicznymi w guście bieliźnianym marki Triumph szok przeżyłam
zaczyna się moga na eko, ale teraz już na poważnie dizsiaj kupiłam COSMOPOLITAN to wiem że to TRENDY ltlol swoją drogą szalone te babskie gazetki
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Korczaszko »

o ziaobl zbiera makulature, tylko czemu za nią płaci
to dobrze, że folia jest passe a nawet bardzo dobrze
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Iwus »

jillian pisze:zauważyłam w Tesco zielone torby z symbolem drzewa.
Mam taka torbe i jest nie tylko ekskluzywna ale i praktyczna.Materiałowa i w dodatku isztywniana.Kosztuje ponad 3 złote i coraz cześciej mozna ja zobaczyć na stołecznych ulicach.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: jillian »

Iwus, widziałam nieco inne torby, ale to nieistotne, idea jest taka sama
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: krzysiek j »

Ja niestety kożystam z foliówek
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Iwus »

wspomianaliście o plecakach,jest tylko jeden problem-na teren sklepu nie można z nim wchodzić.Można je zostawić w depozycie,jesli jest.Kikla razy zostałąm wyproszona przez ochrone bo miałam ze sobą plecak.
Starsi ludzie i nie tylko biorą na zakupy takie torby na kółkach,bardzo pomysłowe i wygodne,z nimi tez nie mozna wchodzic do sklepu,pakuja wiec wszystko w jednorazówki a pozniej ida do depozytu i to wszystko do torby.

Ostatnio w pewnym markecie budowlanym widziałam torbe wielorazowego uzytku za 5 zł.Po zuzyciu wymieniają ją na nową za 1 grosz i utylizuja na swój koszt.

Każdy pomysł jest doby,jeżeli przynosi efekty.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ziabol »

Iwus pisze:Ostatnio w pewnym markecie budowlanym widziałam torbe wielorazowego uzytku za 5 zł.Po zuzyciu wymieniają ją na nową za 1 grosz i utylizuja na swój koszt.
piękne pozytywne słyszałam o czymś podobnym, chodizło o TESCO czy ojakieś tam zachodnie hipermarkety

co do nie wpuszczanie z plecakami. hmm. od pewnego czasu nie mam problemów z wejściem na sale nawet z 90l plecakiem, ale w wózku. kiedyś rzeczywiście nie chcieli wpuścić.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Iwus »

sieć francuskich sklepów Leroy merlin związanych z Auchan,któy słynny jest z tego ze zakupy prosto z taśmy ląduja z foliowych torbach.Ostatnio pojawiła sie na taśmie informacja-oszczedzaj reklamówki,chroń środowisko.Ale skoro kasjer sam pakuje i daja to dlaczego nie brać
wojciech777
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2008, o 11:43

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: wojciech777 »

Oczywiście zgadzam się z Wami i popieram ograniczanie reklamówek w sklepach. Jednak co z takimi gałęziami jak gastronomia (lub ogólnie pakowanie napojów i butelek)? Zagraniczne firmy prześcigają się w wymyślaniu ekologicznych (najczęściej tekturowych) pojemników np. na dwa - cztery kubki z kawą, lub plastikowe (fee) kubki na piwo. W polsce z czymś takim sie nie spotkałem, nie ma nawet wzmianki o jakimkolwiek dystrybutorze takich pojemników, a wystarczy wpisac w googlucardboard coffe, drink tray (carrier)". Piszę to ponieważ postanowiłem cos zmienić i wymysliłem tekturowy pojemnik na puszki i butelki - składany z jednego kawałka tektury (więcej szczegółów, czyli np. numeru wzoru przemysłowego, nie podam, bo pewnie będzie uznane za reklamę i próbuję tym rozwiązaniem kogoś zainteresować. Jednak nie wygląda na to, że nie będzie proste wprowadzenie tego w życie i rozprowadzenie do wszystkich zainteresowanych. Nie mamy też w Polsce serwisu z prawdziwego zdarzenia dotyczącego ekologicznych, innowacyjnych rozwiązań, którymi mozna się dzielić bez reklam i logowania ]

Pozdr
W.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: jillian »

przypomnialo mi się kiedys kupowałam torebkę za 19,90 zł (ładna była, ale długo się nią nienacieszyłam, bo cała podszewka w środku szybko mi sie potargała). Do czego dąże? Do tego, że zapakowali mi ją w papierową torbę, całkiem przyzwoitą. To był zwykły sklep, to miłe że nie stosują jednorazówek.
Tak sobie mysle, że prędzej markowe sklepy powinny wprowadzić papierowe torby na zakupy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Korczaszko »

w Campusie też pakują w papierowe torby przynajmniej tak jest w Krakowie
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: ziabol »

na prawdę poważne marki nie stosują innych siateczek a jeśli chodzi o te, gdzie ceny nie przyprawiaja o omdlenie klienteli, gdzie foliówek jest mnóstwo to zauważam coraz więcej papierowych toreb, ale największe działenie proekologiczne jakie przeprowadzają tak w rzeczywistości, to koszulki z tekstami wszędzie green green green i szaleństwo ekologiczne :]

ale podobne wyprodukowanie papierowych toreb to koszt produkcji 10 razy większ, to prawdA?

[ Dodano: Pią Lut 15, 2008 12:37 ]
pani Korczaszko, w Cerro Torre też, ale mniejsze mają foliówki
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Foliówki na cenzurowanym

Post autor: Sunflower77 »

ale podobne wyprodukowanie papierowych toreb to koszt produkcji 10 razy większ, to prawdA
Jeśli chodzi o cenę to są drozsze, a podczas produkcji papierowych toreb wydzielają się szkodliwe substancje, ale niestety nie wyczytałam jakie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości