Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Kamil987 pisze:
22 sty 2018, o 00:55
Ja dopiero zaczynam naukę (po świętach stwierdziłem ze chce poprawić) i generalnie to nie wiem czy dam radę dwa przedmioty poprawić bio i chemie, chyba po prostu na maksa skupię się na biologii licząc ze wpadnie 88-90%, chyba lepiej tak niż po macoszemu ciągnąć oba.

Kamil od poniedziałku do piątku biologia w weekend chemia sob niedziela. Ustal sobie ile materiału przerobić z chemii w weekend. A na tygodniu sama biologia i tylko bio. Uczyć się dwa przedmioty codziennie to głupota. Idzie wszystko pogubić nic nie jest poukładane.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

o też robię najpierw chemie przez 2 dni, a później biola przez 3 i tak na zmianę żeby się ułożyło w głowie
Cel -> lek
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Najlepiej tak.
Popo
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2011, o 17:35

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Popo »

Witam
Czy ktoś podpowie jak bardzo stara formuła (biologia i chemia) różni się od nowej? Jaka jest różnica materiałowa itd. ?
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

Na biologii się skupię serio, zacząłem korki których nigdy nie brałem, więc to myśle ze wymusi na mnie nauke i pomoże z kluczem.
Natomiast chemia plan jest taki: mam ponad 40 arkuszy przerobionych z tamtych lat i zeszyty z zadaniam + notatki do zadań, przejrzę to wszystko milion raz i jeszcze raz, + mam spisane wszystkie źle zrobione zadania z matur (w tamtym roku skleiłem ale nie zrobiłem ). i gdzieś w połowie marca zacznę robić matury z chemii. Jakby kogoś w sumie to obchodziło
Ale już, co będzie to będzie.
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Lepszy gorszy plan niż żaden
Cel -> lek
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

haha to wszystko wyjaśnia, mój plan nie jest najlepszy
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Moje też nie są genialne, ale zawsze coś xd
Cel -> lek
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

A właśnie, kiedy zaczynacie z samymi arkuszami? Bo widzę, że Kamil od marca. Ja już troszkę ruszyłam i z biologią może i nie jest tak źle, ale moje wyniki z chemii czasami mnie przerażają xd Nie wiem czy to wina, że się za szybko za to zabrałam, bo jednak jeszcze wszystkiego nie powtórzyłam, czy ja po prostu nie potrafię do końca zrozumieć tego przedmiotu xd
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Arkusze z biologii już zaczęłam natomiast chemie powtarzam z pazdry a pozniej tzn marzec wezmę się za arkusze
Cel -> lek
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

Hejka wszystkim! Jak się cieszę, że trafiłam na ten wątek!
Jestem rocznikiem 93 i też poprawiam maturę. Moje wyniki to 57% (bio) i 80% (chem).
Polecacie jakieś taktyki co do nauki biologii? Jak ogarnąć to pisanie pod klucz? Wydaje mi się, że moim głównym problemem nie jest jakiś brak wiedzy tylko właśnie to, że nie potrafię się precyzyjnie wysłowić w tych zadaniach. Przyjmę wszystkie radylt3

Pozdrawiam!
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Podbijam do tego pytania!
Fajnie że z 93 jesteś
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

Powtórzyłam już z grubsza cały materiał, głównie korzystałam z kursu Teraz Wiedza, który naprawdę bardzo polecam, wszystko jest jasno wytłumaczone. Niestety nadal mam problem z rozwiązywaniem zadań, CO ROBIĆ? JAK TO WYĆWICZYĆ? przerobiłam też już 2 tomy Wita, 3 sobie daruję, bo tak naprawdę tylko zadania maturalne są tam warte uwagi. Jestem w trakcie robienie zbioru Teraz Matura z NE i powoli już zaczynam robić matury. A jak Wam idzie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości