Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

ja korzystałam z niektórych części, a co?

treść w tych książkach jest fajnie uporządkowana, ale i tak wolę korzystać z własnych notatek, więc szybko sobie Bukałę odpuściłam xd ale zadania te książki miały fajne i na szczęście był też klucz odpowiedzi
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

A czy robił ktoś Bukały trening do matury ? tam po każdym dziale są pytania, jak sobie porównuję ich poziom to jest trochę odjechany. Jakby chcieć się uczyć wg tych pytań to trzeba by ogarniać wszystkie możliwe szczegóły i drobiazgi gdzieś już widziałam podobne opinie na forum. Myślicie że warto to przerabiać?
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

no właśnie ja robiłam te zadania xd znaczy się przerobiłam tylko całą genetykę z tego i nawet nieźle mi to pomogło w zrozumieniu tego działu, ale tak poza tym. to niestety wiele zadań jest kompletnie nieprzydatnych do matury i bywa męczące poszukiwanie tych odpowiednich. No jeszcze fizjologia roślin była spoko. Ale teraz kilka miesięcy przed maturą bym się nie męczyła tymi książkami, bo faktycznie jest tam bardzo dużo wiedzy ponad.

Ale w sumie to miałam tylko połowę książek z tej serii, więc może ktoś jeszcze się wypowie
Awatar użytkownika
Bumkot
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2014, o 19:26

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Bumkot »

Bukałę (zadania) chyba warto sobie odpuścić. Teorię można doczytać
Cel -> lek
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: black-cat »

Ja nie korzystałam z podręczników p.Bukały, ale miałam jakiś jeden zbiór i powiem Wam, że niektóre zadania były fajne, na łączenie faktów i rozumienie:) Ale zgodzę się z tym, że poziom niektórych zagadnień bardzo wysoki i wg mnie nie są to zadania typowo pod maturę, aczkolwiek pomagają zrozumieć niektóre procesy, zagadnienia.
Natomiast co do rozwiązywania matur i unikania błędów- ja podkreślałam w poleceniu ważne słowa, typu: wypisz, wyjaśnij, wymień, uzasadnij, itd. Nie wiem, czy da się całkiem uniknąć błędów, bo sama parę popełniłam. Nie były to błędy z niewiedzy, tylko ze zwyczajnego, ludzkiego zmęczenia, stresu.
Kierunek lekarski :)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Jak Wam idzie?
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Kamil987 »

Jutro ostatni egzamin na studiach, jak zdam to 2tyg wolnego , jak nie to ciężko
W ferie mam zamiar wszystko powtórzyć z bio i chemii,zrobić zbiory CKE, żeby już arkusze robić tylko od marca.Ostatnio to tak cienko idzie przez te zaliczenia, ale coś tam robię nawet
Polecacie z biologii zeszyty Czarnockiego i jego zadanka?
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: bedziedobrzeXd »

ja Bukały też nie robie

a jak idzie? dobrze teraz szlifuje chemię, a biologie powoli rozwalam i biore sie za arkusze
1/6 SUM WLK
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Ja z biologii trzaskam powtórking z repetytorium. Póki co wprawiam się w pisaniu pod klucz, potem już zamierzam cisnąć same rozszerzenia aż do maja, z odmierzaniem czasu itd myślę że zdążę na luziku
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Adenina_ina »

Fenytoina, zadania z bukaly mało się przydają do matury, ale miałam taki zielony, gruby zbior omegi z bio i tam były zadania ze wszystkich matur i do tego autorskie pytania, które mogłyby się pojawić do tych samych tekstów, nie pisałam bio i mnie stara podstawa nie dotyczyła, ale polecam.

Z ciekawości, w jaki kierunek celujecie?
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

lek-dent / ŚUM a ty?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

A ja się męczę z biorę Witowskiego z biologii układ krążenia, i zostało mi jeszcze tyyyyyyyyyyyyyle materiału, że mam ochotę odpuścić te zbiory, bo według mnie te zbiory nic nie są warte
tiamobianco
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2016, o 14:52

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: tiamobianco »

James Bond, oj no wiesz. Wituś nie byłby dumny xd



Ja na lekarski na GUMed
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości