Dziwyny ból gŁowy

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
lukasz

Dziwyny ból gŁowy

Post autor: lukasz »

Witam. Wczoraj na wieczór bolała mnie troche głowa nie zwrocilem na to jakos uwagi i poszedlem spac w nocy nasilił sie ból po lewej stronie głowy za uchem i co chwile sie budzilem, bol utrzymuje sie do teraz co jakis czas zaczyna mnie bolec cala glowa a bol za uchem jeest ciagle tak samo intensywny a przy jakis ruchach glową, polykaniu sliny bol jest okropny w zasadzie nawet nie moge sie polozyc bo zaraz rozboli mnie cala glowa :( nie mam pojecia czym to jest spowodowane i jak temu zaradzic. Z gory dziekuje za jakies odp. i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: Savok »

Miejscowe bole glowy, szczegolnie silne to niepokojace objawy. To moze byc tetniak albo jakis zator. A moze nic powaznego. Powinienes jak najszybciej skontaktowac sie z lekarzem. Najlepiej jeszcze dzisiaj.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: Pablo »

Ja tak mam czasem, że w nocy spać nie mogę tak mnie głowa boli. Jak leże spokojnie to troche mniej, a jeśli się rusze to prawie łzy mi lecą tak boli.

Kiedyś mnie głowa bolała prawie codziennie, leczyłem się na różne sposoby, nawet miałem Akupunkture. Po tym niby przechodziło. Ale lekrza mi mówił, że to mi się dzieje gdy się denerwuje i wtedy jakiś mi się zator robi i do mózgu nie dopływa odpowiedzia ilość krwi.
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: edi »

HmmA czy oprócz bólu głowy nie masz problemu ze słuchem?
Pytam bo ja miałam bardzo podobne bóle głowy-głównie z tyłu za uchem i okazało się ze mam guza mózgu .Ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do dobrego neurologa i zrobiła rezonans magnetyczny z kontrastem a także udała się do okulisty i zrobiła badanie DNA oka.Nie bagatelizuj tego i nie daj się zbyć lekarzom.Mnie tak leczyli 5 lat na migrenę i nie chcieli dać skierowania na żadne badania.Oczka się im otworzyły jak już byłam jedną noga na tamtym świecie".
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: Savok »

Edi, nie wiem czy to taki dobry pomysl straszyc od razu chlopaka nowotworem mozgu. Ale napewno jest to jedna z mozliwosci, a badania zrobic trzeba.

U okulisty tez mozna, bo badanie prawie od reki a wyjasni ewentualne nadcisnienie. Tyle ze nie badanie DNA oka tylko dna w sesie glebokosci, a nie kodu
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: Anielica88 »

Edi badz co badz ma racje, im szybciej go przestraszy to tym szybciej pobiegnie do lekarza i bedzie przynajmniej spokojnie spal. a lekarze to tempacy dopoki im sie kasy w lape nie da beda cie leczyc na bole ktore tak naprawde ci nie doskwieraja. pamietam jak ostatanio babcia w autobusie sklinala na lekarza ktory wysepil od niej 20 tys i noge jej zle zorbil

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 00:16 ]
badger pisze:czekałem na to badanie od ręki ponad miesiąc
bo niestety kolejki sa .
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: edi »

Nie chodziło mi o to aby chłopaka starszyć nowotworem mózgu tylko co mu miałam napisać?Że napewno jest ok.skoro tego nikt nie wie dopóki nie zrobi badań?Ja tak wierzyłam lekarzom przez 5 lat i jak to się skończyło?Być moze jestem teraz przewrażliwona na tym punkcie ale jeśli się nie dostanie solidnego"kopa to się bagatelizuje pewne objawy i odciąga wizytę u specjalisty.Ja nie twierdzę,ze każdy ból głowy jest przyczyna nowotworu alelepiej dmuchać na zimne".


Jeśli chodzi o badanie DNA oka to oczywiście chodziło mi o badanie ciśnienia w mózgu a nie badania genetyczne.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Dziwyny ból gŁowy:/

Post autor: dawidw »

zazwyczaj jak cos jest w ramach NFZ to trzeba dlugo czekać. U mnie u dentysty w ramach NFZ to do miesiaca spokojnie. Podobnie z innymi lekarzami. Po prostu pieniadz rzadzi.
Awatar użytkownika
alexchromo
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2018, o 00:32

racja

Post autor: alexchromo »

mysle ze moge sie zgodzic
Awatar użytkownika
Ares3942
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2018, o 13:14

Re: Dziwyny ból głowy:/

Post autor: Ares3942 »

Zawsze można wziąć środki przeciwbólowe np. paracetamol.
karol443
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 09:19

Re: Dziwyny ból gŁowy

Post autor: karol443 »

Chyba każdy z was wie że od głowy zaczynają się najgorsze choroby.To może być nawet rak.
alessee

Re: Dziwyny ból gŁowy

Post autor: alessee »

Rak to naprawdę ekstremalna diagnoza. Tak naprawdę ból z tyłu główy wynika z bardziej prozaicznych przyczyn
stres
migrena
napięcie karku
problemy z kręgosłupem
niskie albo wysokie ciśnienie

W sytuacji kiedy ból nie pojawia sie często, wzięłabym po prostu tabletkę. Konsultacja z lekarzem jest jednak potrzebna jeśli nawraca.
tekill
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2018, o 08:32

Re: Dziwyny ból gŁowy

Post autor: tekill »

najlepiej zgłosić się do specjalisty bo powody mogą być różne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości