Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Vanilla_Sky95 pisze:
19 lut 2018, o 09:09
Jak wam idą arkusze z biologii?
Idą chociaż kurcze, ciągle mam taką tendencję do przekombinowania odpowiedzi. W kluczu potem czytam, że wystarczyło jedno zdanie, jedno maksymalnie prosto skonstruowane. A ja tam produkuję zdania podrzędnie złożone z nie wiadomo jaką ilością detali, żeby niczego nie pominąć".
Z tym mam największy problem na dzień dzisiejszy.
Awatar użytkownika
Vanilla_Sky95
Posty: 242
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:14

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Vanilla_Sky95 »

Też tak mam, ale wiesz co lepiej napisać więcej ale merytorycznie dobrze, a niżeli za mało lub zbyt ogólnie. Zobacz sobie w kluczu tegorocznego arkusza ile jest uwag do odpowiedzi, co drugie zadanie: Nie uznaj się: i milion rzeczy
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ktoś jest kto robi matury mimo, że nie skończył materiału? Jestem w nerwowym, trochę jeszcze jest do końca plus genetyka. I myślę rzucić zbiory w kąt o spróbować sił w maturach. Mimo że nie mam skończone go materiału. Myślę czytać teorie i rozwiązywać matury.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: fenytoina »

Ja tak robię. Tzn nie wiem, czy przerobiłam materiał wystarczająco, żeby go uznać za skończony i czasem wychodzą głupie błędy wynikające z niewiedzy.
Ale wychodzę z założenia, że wiedza potrzebuje czasu, żeby się ułożyć w głowie i tak samo jest z czytaniem zadań maturalnych ze zrozumieniem i dobrym odpowiadaniem na nie.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Dobrze
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Mordeczki jak nauka?
Ja materiał skończę późno. Z chemii mangan chrom. Dojdę do Elktrochemii i wskakuje do organicznej dokończę i wrócę do Elektro. Z Bio jestem w nerwowym. Jeszcze duuzo zostało. Ale z Bio w kółko czytam Pyłke i podręczniki Operony bukały. Pyłke to 5x przeczytałem. I stos arkuszy wydrukowane.
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

James Bond, zacznij już robić arkusze! Nawet jeśli nie powtórzyłes całkowicie materiału z biologii. Będzie Ci łatwiej ocenic na co musisz zwrócić większa uwagę
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Ludzie piszecie. Jak Wam nauka idzie? Matury jak idą? Piszecie po 90%?
Ja zaczynam mieć poczucie winy, że dobrze roku nie wykorzystałem.
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

U mnie matury różnie. Zależy od dnia i arkusza. Są takie, ze wyciągam na 90, czasem nawet więcej, ale są tez takie, które idą słabiej. Najelpiej wchodzą matury majowe, czerwcowe moim zdaniem są trochę trudniejsze, OKE Poznań tez. A z chemii dopiero w weekend zaczynam powtórki
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: James Bond »

Co do matur to robienie matur majowych CKE oke itp mija się z celem. Normalne, że piszecie po 90-100 jak te zadania w zbiorach były. To tylko powtórzyły się Wam zadania po raz kolejny w formie arkusza. Żaden wyczyn napisać z bio i chem. Róbcie takie arkusze z zadaniami, których nie było w maju. Tak to i ja pisałem przez lata a później szedłem na majową swoją i dostawałem łomot.
To samo tyczy się Biologii.

I co do zbiorów fakt faktem, że rozwiazywałem Witowskiego ale to nie jest zbior, by przygotował nas do matury. To jest zbior, który od podstaw uczy Cię chemii.
Jak jesteś zerem z chemii, a chcesz się nauczyć cokolwiek by umiec to ten zbiór Witowskiego jest właśnie dla takich. Mole i całe obliczeniowe to 2+2, cała budowa atomu to odejmowanie protonow elektronów, pierwiastki SPD to wystarczy trio raz przeczytać, i pisać reakcje. Węglowodory kojarzy się to z pociągiem, zadania nonsens, fizyczna ciężka jest kinetyka reakcje w roztwórach wodnych, iloczyn rozpuszczalnosci ale zazwyczaj jest po jednym zadaniu.
Persona to połowa tych samych zadań co w witowskim.
Pazdro to w ogóle nie maturalne, bo albo są za proste zadania albo zbyt wynaginowane czyt trudne.

Biologia?
Tu to tylko klepanie w kółko arkusze, i czytanie podręczników. Bo zbiory, nie ma żadnych sprawdzonych, persona to typowe abc zadania gdzie nie ma tego na maturze, Witowski to samo co w chemii.

Ogólnie jestem krytykiem, to nie tak ze nic mi nie pasuje nie odpowiada. Ja się tylko byle czym nie zdawalam.
aduszka
Posty: 152
Rejestracja: 14 lut 2013, o 11:19

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: aduszka »

Trudno o klepanie z biologii innych zadań niż te, które były już na maturze, bo tak jak napisałeś większość zbiorów jest po prostu niemiarodajna.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Cappy »

James Bond pisze:
2 mar 2018, o 23:39
Ogólnie jestem krytykiem, to nie tak ze nic mi nie pasuje nie odpowiada. Ja się tylko byle czym nie zdawalam.
To lekarski może Ciebie mocno zawieść.
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Poprawa matury w 2018-stara podstawa

Post autor: Adenina_ina »

Akurat na medycynie wlasnie trzeba wybierac, czego sie uczyc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości