ingerencja w płeć i cechy dziecka

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: AnnaWP »

Xandraquila, to się dzieje w na przykład Chinach.
Problem jednak tam leży w dysproporcji społecznej. Córka zwyczajnie ich za dużo kosztuje, bo muszą ją wywianować, aby wyszła za mąż. Taniej i korzystniej mieć syna, szczególnie, że to syn przede wszystkim utrzymuje później rodziców. Córka później wyjdzie za mąż, zostanie matką, a jej rodzice zostaną na łasce zięcia, który ma przecież własnych rodziców na garnuszku - tam nie ma emerytur.

Nawet w tych rejonach, gdzie jest silnie respektowane prawo jednego dziecka, to wolno mieć drugie, o ile pierwszym była córka.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Jakusz »

W ogóle chyba wolno mieć drugie dziecko, jeśli słono się zapłaci za ten przywilej P(p)aństwu.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: AnnaWP »

Tak. Zasadniczo tam trzeba sobie opłacić całą opiekę medyczną oraz poród w szpitalu. To wychodzi z relacji kolegi (tamtejszego i rdzennego) ok. 700$. Co do zakupu prawa do nadmiarowego dziecka, to trzeba (na ile wiem, ale głowy nie daję) zdeponować na specjalnym koncie określoną i sporą kwotę, jako gwarancję na jego utrzymanie. Nie wiem, czy są dodatkowe opłaty dla państwa".
W przypadku pierwszej córki wolno próbować raz kolejne dziecko bez zastrzeżeń.
santopelek
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2011, o 20:28

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: santopelek »

Jeszcze wybór płci dziecka potrafiłabym jakoś zrozumieć ale precyzowanie, że dziecko ma np miec blond włosy to jak wybór lalki w sklepie - bo ta mi się bardziej podoba
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Bartek_DST »

Pleiades,
Ja bardzo chciałabym dziewczynkę, ale mam chłopaka Jak następny będzie znów chłopak, to ja się chyba zabiję
to tak jakbyś żałowała,że masz syna,.dla mnie chore,ciesz się z tego,że masz bo niektórzy mieć nie mogą wcale i czekają latami na możliwość adopcji,ludzie sa straszni O_O
Awatar użytkownika
wild_friend
Posty: 12
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:10

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: wild_friend »

Bartek-DST, no dokładnie.
Chyba najważniejsze to to żeby było zdrowe, szczęśliwe, a nie żeby było dziewczynką bo tak się wymarzyło.
Maecenas
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2011, o 21:14

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: Maecenas »

Nie wiem co warunkuje pracoholizm, ale jeśli to cecha nabyta, to powinna być obowiązkowo zaszczepiana wszystkim dzieciakom w Rzeczpospolitej. To by było coś!
martozaur
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2012, o 09:41

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: martozaur »

Myślałam, że te preferencje płci własnego dziecka to tylko mit bo jak wyjaśnić syndrom córeczki tatusia. kiedy podobno jego zadaniem jest spłodzenie syna ?

ingerencja biologiczna czy psychologiczna w płeć dziecka chyba nie będzie dla niego obojętna. Ja znam się raczej na tej drugiej kwestii, nie wiem czy słyszeliście o chłopczyku, którego wychowuje się jako ono"? sam wybiera zabawki, ubranka. więc wygląda ani jak chłopak ani jak babka. o rety. za dużo gadam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: AnnaWP »

Wbrew pozorom wiele par chciałoby wybrać płeć dziecka.

Spotykam się z tym nagminnie, szczególnie u fanów NPR, gdzie uporczywie wmawiają sobie kobiałki, że jak się współżyje przed owulacją to będzie dziewczynka, a jak w trakcie prawie to będzie chłopczyk. Nie ma żadnych danych, które potwierdzałyby taką zależność, ani żadnych podstaw teoretycznych, które by wyjaśniały dlaczego tak miało by być, ale i tak stale o tym słyszę.
No i tekst - mojej koleżance akurat się zgadza! Jasne, że się zgadza, bo zgadza się akurat w 50% przypadków, co daje sporą liczbę koleżanek!
Awatar użytkownika
jedrzejm
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:08

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: jedrzejm »

Czy taka ingerencja nie jest już przypadkiem zabawa w Boga? Owszem technika idzie do przodu. Mamy coraz większe możliwości. ale wykorzystujmy je w dobrym celu a nie głupim. Niech sobie każdy zada pytanie czy chciałby się dowiedzieć, że rodzice wybrali wam pleć bo nie podobaliście się im tacy jacy byliście.?
Awatar użytkownika
ulcia_p
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 07:49

Re: ingerencja w płeć i cechy dziecka

Post autor: ulcia_p »

No mni esię wydaje, że wybieranie płci dziecka byłaby już przesadą. W końcu to nie jest produkt", który się projektuje, tylko człowiek. Strach pomyśleć, co wkrótce nam genetyka i technologia zaoferuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości