Barwienie Grama

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Barwienie Grama

Post autor: Mysz256 »

A zatem pokusiłam się o barwienie Grama. Pierwszy raz, i może z nieudolności wynika moje obecne zdezorientowanie - pobrałam osad z jakiegoś zagrzybionego (tak mi się wydawało) kubeczka, barwiłam z pomocą jakiejś instrukcji dołaczonej do barwników (nie było w niej mowy o używaniu jakiegokolwiek alkoholu w procedurze). Dalej, w telegraficznym skrócie - organizmy niebarwione były bezbarwne, barwione - różowiutkie, nawet nie niebieskofioletowe, bo teraz już wiem że ta druga opcja u grzybów występuje.
I tu pytanie - czy grzyby mogą barwić się jak bakterie gram ujemne? Użyłam najpierw fioletu krystalicznego, potem płynu lugola, a po tym safraniny O.
Jeśli nie, to będę wiedziała, że przy następnej próbie muszę dokładnie trzymać się dokładniejszej instrukcji.

A miałam fantazję barwić grzyby metodą grama, by mieć większą pewność, że to grzyby. No i się przeliczyłam, życie laika.

Pozdrawiam
dzejson
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 14:37

Re: Barwienie Grama

Post autor: dzejson »

raczej się nie barwia, ale spróbuj sama i będziesz mieć pewność:D
tina393
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2018, o 08:45

Re: Barwienie Grama

Post autor: tina393 »

To mało prawdopodobne, ale wiesz mikrobiologia potrafi nas zaskoczyc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości