podziały komórek

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

podziały komórek

Post autor: anusia1994 »

Mam problem z kilkoma zadaniami. Proszę o pomoc :

1. U roślin na drodze mitozy mogą powstawać zarówno komórki somatyczne jak i gamety. uzasadnij to stwierdzenie za pomoca jednego argumentu.
2. W profazie pierwszego podziału mejotycznego komórki dochodzi do procesu crossing-over a w metafazie do losowego układania się chromosomów kazdej pary homologicznej względem biegunów dzielącej się komórki. Wyjaśnij jakie znaczenie mają oba wskazane powyżej elementy podzialu mejotycznego w powstawaniu gamet.

3. Jakie znaczenie ma replikacja DNA dla podziałów komórkowych?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: podziały komórek

Post autor: AnnaWP »

1. przejrzyj cykl życiowy roślin, dojdziesz sama.
2. bez przesady - to informacja z mojego liceum, może teraz poziom spadł, ale nadal - zastanów się nad tym, nie jest trudne.
3. a tu już szczęka mi opadła - a jak myślisz?
maks234
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:22

Re: podziały komórek

Post autor: maks234 »

Hahah no mi szczęka opadła. Po co w ogóle jej odpisałaś? Jakby umiałą to by nie zadawała pytań, a jakby chciała opinii to by poszła gdzie indziej
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: podziały komórek

Post autor: Trzyszcz »

Odpisała, bo nie chce jej robić krzywdy. Bo krzywdą jest odwalenie za kogoś takiej prostej pracy domowej. Nakierowała i zachęciła ją do MINIMALNEJ samodzielności. Jak ma sobie w życiu poradzić jak nie umie czegoś takiego rozwiązać i to nie na sprawdzianie tylko mając dostęp do podręcznika, internetu. No chyba, że ma zamiar wyjść bogato za mąż, a szkoła jest tylko po to, żeby nie było siary", że ma ukończone tylko gimnazjum.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: podziały komórek

Post autor: AnnaWP »

Dokładnie tak.
W jednym punkcie podpowiedziałam, gdzie jest odpowiedź.
Pozostałe to banał - nie tylko powinna znać te treści, ale w dodatku są banalnie łatwe do wyguglania.
Nie nagradzajmy lenistwa.
Forum powinno wyjaśnić problemy, przedyskutować sprawy niejednoznaczne, ale bez sensowne jest pytanie o najbardziej podstawowe informacje. Zaloguję się np. na forum miłośników kotów i zapytam, ile kot ma nóg, a na forum moto zapytam ile maluch ma kół. Na pewno mi odpowiedzą poważnie
Awatar użytkownika
Ares3942
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2018, o 13:14

Re: podziały komórek

Post autor: Ares3942 »

To bardzo konkretne rozkminki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość