Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Gdzie można studiować zootechnikę, jakie są zasady rekrutacji na studia, jak ciężkie są studia, czy znajdę ciekawą i dobrze płatną pracę po zootechnice? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
rau
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 09:37

Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: rau »

Hey
Obecnie jestem w drugiej klasie liceum z rozszerzeniem z matematyki i angielskiego. Zacząłem zastanawiać się trochę nad kierunkami studiów i właśnie jednym z nich jest rolnictwo. Dokładnie chciałbym studiować zootechnikę z specjalnością najbardziej przydatną, przy produkcji mleka, ew. hodowli bydła mięsnego. Mam pytanie odnośnie tego, czy mając zdaną rozszerzoną matematykę, bez problemu się dostanę, oraz najważniejsze - w jakim stopniu będę miał problemy z brakiem pojęcia o biologii i chemii (praktycznie wiem tyle co w gimnazjum było, chociaż nawet i to nie do końca ) Najbardziej byłbym skłonny ku studiowaniu na SSGW, lub w Olsztynie, chyba że ktoś by mi ww. miasta odradzał, albo stwierdził, że ogólnie ciężko by było z samą matematyką
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: Cytrulina »

Witaj Może odpowiadam trochę po niewczasie już, ale może komuś się to przyda. Jestem obecnie studentką 3 roku zootechniki. Ogólnie rzecz biorąc na zootechnikę łatwo się jest dostać, niski jest próg, ale jak to już kilka razy było potem jest trudno się utrzymać (oczywiście nie dla wszystkich osób). Jest kilka przedmiotów, które sprawiają problemy - takie jak metody pracy hodowlanej czy też fizjologia, ale wszystko jest do przejścia. Jeśli Ciebie interesuje bydło to bardzo dobrze, bo na SGGW została obecnie tylko 1 specjalność czyli duże zwierzęta, czytaj gospodarskie. Zajęcia mi się podobają, oczywiście znajdzie się kilka zamulaczy ale ogólnie jest spoko. Jedynym problemem moim zdaniem jest to, że jest mało wyjazdów terenowych by na własne oczy zobaczyć to o czym się mówi na ćwiczeniach Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało
rau
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 09:37

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: rau »

Teraz może bardziej poproszę o radę. Czy odpuścić sobie matmę, do tego stopnia by na lajcie się dostać i zacząć ogarniać jakieś podstawy biologii, bądź chemii? I jak sytuacja się ma z praktykami? Są jakieś obowiązkowe? A jeżeli tak to, czy oni wybierają, bądź samemu trzeba się starać?
rau
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 09:37

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: rau »

Teraz może bardziej poproszę o radę. Czy odpuścić sobie matmę, do tego stopnia by na lajcie się dostać i zacząć ogarniać jakieś podstawy biologii, bądź chemii? I jak sytuacja się ma z praktykami? Są jakieś obowiązkowe? A jeżeli tak to, czy oni wybierają, bądź samemu trzeba się starać?
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: Cytrulina »

Trochę już późno, ale odpowiem i tak, moze jeszcze komuś się to przyda

Co do matmy. Z matmy zajęć na zootechnice nie ma (jest tylko statystyka matematyczna, ale ja ją dopiero będę mieć na magisterce), myślę, że biologia i chemia się przydadzą (do takich przedmiotów jak chemia, biochemia czy też fizjologia). Praktyki są obowiązkowe. Ja miałam tak, że po I roku 6 tygodni trzeba było zrobić, a po 3 roku 9 tygodni. Niższe roczniki praktyki mają liczone w godzinach a nie na tygodnie. SGGW ma podpisane umowy z wieloma atrakcyjnymi placówkami, gdzie jest możliwość odbycia praktyk, jednak jeśli ktoś ma własny pomysł na miejsce odbycia praktyk istnieje możliwość właśnie tam je odbywać. Trzeba wtedy tylko napisać podanie o zgodę, opisać placówkę gdzie chce się odbywać praktyki i w większości przypadków jest na to zgoda. Więc nie robią jakiś problemów z tym
davka33
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 18:28

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: davka33 »

Cytrulina, Jakieś perspektywy pracy po tym kierunku?
GoldenMercenary

Re: Pytanie odnośnie studiowania zootechniki

Post autor: GoldenMercenary »

Najlepiej wejść na [mod] i od razu się widzi, że zootechnika to nie jest kierunek, po którym łatwo znaleźć pracę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość