Mam 26 lat czy dostanę kredyt sudencki?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
qjhv
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2018, o 16:50

Mam 26 lat czy dostanę kredyt sudencki?

Post autor: qjhv »

Hej. Sytuacja finansowa nakazuje odłożyć mi studia o kilka lat. Bez szczegółów, po prostu mam kilka pytań formalnych.

1)Czy jeśli zacznę studia w wieku 26 lat (lekarski) to będę miał możliwość studiować stacjonarnie czy już tylko niestacjonarne? (chodzi o wiek)

2)Czy w sytuacji, gdybym dostał się na stacjonarne będę miał możliwość ubiegać się o stypendia? Naukowe lub socjalne / można je łączyć?

3)Kredyt studencki w takim wieku już raczej mi odpadnie, prawda?

4)Mam dwóch znajomych, którzy studiują lekarski/lek-dent i twierdzą, że pierwsze dwa lata są najtrudniejsze. Czy to prawda? Jak jest później? Czy na kolejnych latach da się spokojnie połączyć studia z pracą na pełny etat?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kilka pytań dot.studiów

Post autor: Mårran »

1. Możesz stacjonarnie.

2. Możesz mieć naukowe, socjalne nie wiem.

3. No idea

4. Dwa pierwsze lata z reguły sa najtrudniejsze, bo człowiek jeszcze nie umie sie szybko i wydajnie uczyć, poza tym wtedy są nudne i mało przydatne przedmioty. Z pracą na etat bym nie przesadzała, chyba że wieczory, weekendy. Sama praca jak najbardziej się da, ale na starszych latach kliniki są codziennie od rana do popołudnia i cały etat byłoby ciężko z tym pogodzić.

Powodzenia!
Pani Buka
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Kilka pytań dot.studiów

Post autor: fenytoina »

Kredyt studencki możesz wziąć, jeśli zacząłeś studia przed ukończeniem 25 roku życia. Czyli jeśli zacząłeś wtedy jakiekolwiek studia i teraz idziesz na kolejne, to możesz się ubiegać o kredyt. Ale jeśli to są twoje pierwsze studia ever i obchodziłeś już 25 urodziny, to nie możesz składać o kredyt studencki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość