Farmaceuta kliniczny

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
adrenalina-1-11
Posty: 29
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 22:02

Farmaceuta kliniczny

Post autor: adrenalina-1-11 »

Jakie są szanse, że za 10 lat standardem w Polsce będzie etat farmaceuty klinicznego?
A w EU jak to wygląda - trudno o takie stanowisko? Jest to może porównywalne do szans na załapanie się w PL do firmy farmaceutycznej absolwenta farmacji?
Pozdr
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: eryk444 »

O ile mi wiadomo w Polsce jest dosłownie kilka stanowisk na cały kraj. U nas ten zawód nie istnieje. Czy to się zmieni? Nie wiem. Nasi lekarze raczej tego nie chcą.
Jeśli ktoś jest mimo wszystko tym zainteresowany, to lecieć na zachód (Wielka Brytania). Tam w ogóle zupełnie inaczej jest postrzegany nasz zawód.
Albo nie kombinować i po prostu iść na medycynę, jeśli się chce siedzieć w szpitalu z chorymi.
Do firmy można się załapać (w każdym razie o wiele łatwiej niż na farmaceutę klinicznego), mam osoby na moim kierunku, które jeszcze studiując, już pracują w podobnych instytucjach. Wszystko jest możliwe.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: alex123123 »

adrenalina-1-11 pisze:
15 cze 2018, o 22:09
Jakie są szanse, że za 10 lat standardem w Polsce będzie etat farmaceuty klinicznego?
Zerowe, szpitale wiecznie nie mają pieniędzy, a jak mają, to przeznaczone są dla lekarzy i bardzo rzadko dla pielegniarek. Farmaceuta w szpitalu w przeważającej części zło konieczne.
adrenalina-1-11 pisze:
15 cze 2018, o 22:09
A w EU jak to wygląda - trudno o takie stanowisko?
W UK musisz zapisać się do angielskiej Izby Aptekarskiej, znać bardzo dobrze jezyk angielski i można próbować podłapać pracę w szpitalu przez agencję.

WYNAGRODZENIA - szpital w Bydgoszczy farmaceuta 3000 brutto, pracownik produkcji pod Warszawą, dojazd firmowym autobusem 3200 brutto, bez wykształcenia.
Awatar użytkownika
adrenalina-1-11
Posty: 29
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 22:02

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: adrenalina-1-11 »

Dziękuję za odpowiedzi
Rozważam właśnie podjęcie studiów farmaceutycznych docelowo interesowała by mnie ta farmacja w wydaniu klinicznym (do leku może trochę zabraknąć cennych pkt ew. za rok, ale nie wiem czy się podejmować poprawki, a to całkiem fajny substytut) Piszecie o UK, ja myślę jednak w szczególności o DE - jak jest w temacie tego kraju?
Jeszcze zastanawia mnie fakt, dlaczego farmaceuci nie strajkują skoro płace takie kiepskie, już nie wpominając nawet, że staż 0,5r jest bezpłatny(!). Od czego to zależy? Może jakaś ustawa o płacach minimalnych, które właśnie wcale nie byłyby takie minimalne.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: alex123123 »

dlaczego farmaceuci nie strajkują skoro płace takie kiepskie, już nie wpominając nawet, że staż 0,5r jest bezpłatny(!). Od czego to zależy?
Znasz jakieś związki zawodowe farmaceutów w aptekach otwartych? Bo ja nie. Jak takiemu farmaceucie sie nie podoba to ma dwa wyjścia, albo się zwolnić albo siedzieć cicho.
101006basia
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2016, o 19:25

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: 101006basia »

adrenalina-1-11 pisze:
17 cze 2018, o 20:43
Dziękuję za odpowiedzi
Rozważam właśnie podjęcie studiów farmaceutycznych docelowo interesowała by mnie ta farmacja w wydaniu klinicznym (do leku może trochę zabraknąć cennych pkt ew. za rok, ale nie wiem czy się podejmować poprawki, a to całkiem fajny substytut) Piszecie o UK, ja myślę jednak w szczególności o DE - jak jest w temacie tego kraju?
Jeszcze zastanawia mnie fakt, dlaczego farmaceuci nie strajkują skoro płace takie kiepskie, już nie wpominając nawet, że staż 0,5r jest bezpłatny(!). Od czego to zależy? Może jakaś ustawa o płacach minimalnych, które właśnie wcale nie byłyby takie minimalne.
Do 2004 roku staż był roczny i płatny to apteki nie chciały przyjmować stażystów.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: alex123123 »

Jak zauważa wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, nie każdy pacjent musi być od razu przyjęty przez lekarza. Jeśli przychodzi w celu przedłużenia recepty, uzyskania skierowania na badania, czy kontroli ciśnienia lub poziomu cukru we krwi, może przyjąć go pielęgniarka - informuje rmf24.pl

Wiceminister dodaje, że trwają prace nad zmianą rozporządzenia w tej sprawie, a projekt niebawem pojawi się w konsultacjach. MZ chce, aby do końca roku to świadczenie znalazło się w koszyku świadczeń zdrowotnych.

Józefa Szczurek-Żelazko wyjaśnia, że dzięki tej zmianie lekarze zostaliby odciążeni - wykonywaliby funkcję konsultacyjną. Jeżeli pielęgniarka uzna, że pacjent powinien trafić do lekarza, to go do niego skieruje.

Według danych NFZ, na które powołuje się resort, nawet 30 proc. obecnych porad lekarskich mogłoby być realizowanych właśnie w taki sposób.
Widzicie tak wyglada OF w wykonaniu farmaceutow, dlugo zapowiadana. Pilotaze, watpliwosci, a tu hop bec i jest zalatwione. NIE STUDIUJCIE FARMACJI.
DZ9898
Posty: 11
Rejestracja: 3 lip 2017, o 13:46

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: DZ9898 »

STUDIUJCIE FARMACJE
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: alex123123 »

Zarobki pielegniarek ze specjalizacja dochodza już do 6 tys brutto, plus dyżury. Farmaceuta w tym miescie w aptece otwartej 3 tys brutto Wiec nie ma sensu mamić sie wizja farmaceuty klinicznego. Farmaceutow na szpital jest max kilku, pielegniarek setki. Farmacja to już dno kompletne.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: mgr_farm »

Niestety prawda, ale zamroczeni idioci studiujący farmację powiedzą że jesteśmy trollami i tak
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: Farmmed »

Trzeba było zostać pielegniarzem, 3 lata studiów, później spacka i co, masz 6000 brutto ta ? Nie masz pojęcia co to znaczy obchodzić się z starszymi ludźmi i menelami, a skoro mają takie super zarobki to po co były te strajki że pielęgniarki są niedoceniane, niedługo zaczniecie pisać że fizjoterapeuta każdy po kursach będzie miał tyle co lekarz, zejdzcie na ziemię i pogodzicie się w końcu że swoim wyborem życiowym A nie użalacie się na forum ile to innych zawodów medycznych ma lepszą płacę.
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: Farmmed »

Przepraszam za błąd 3+2 lata studiów i 18-24 miesięcy specjalizacji
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmaceuta kliniczny

Post autor: alex123123 »

Farmmed. nawet liczyc nie potrafisz do 5 . Strajki były po to aby właśnie wywalczyć te 6 tys brutto. Po strajkach tyle mają. A mgr farm ma w Lublinie 3 tys brutto. A piszemy dlatego żeby przestrzec inteligentnych ludzi żeby nie studiowali tego łajna farmacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość