Bufory DIY do oczyszczania DNA na kolumnach krzemionkowych?

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Pawelec
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 22:24

Bufory DIY do oczyszczania DNA na kolumnach krzemionkowych?

Post autor: Pawelec » 26 cze 2018, o 21:02

Zostało nam w labie dużo kolumn krzemionkowych GeneMATRIX od EURx, za to skończyły nam się bufory. Nie chcemy zamawiać całych zestawów, bo zużyjemy bufory i zostanie nam tyle samo albo jeszcze więcej kolumn, co w dłuższej perspektywie oznacza zasypanie labu kolumnami krzemionkowymi.

Szybki gógiel wyrzuca śliczny tekst na Pipette Jockey.

Jest jeden problem: skład buforów Qiagen jest na OpenWetWare, więc można je zrobić samemu. Nie znamy składu buforów do kitów EURx.

Próbował ktoś kombinacji tych buforów (lub dowolnych innych DIY) z kolumnami od EURx? Co do protokołów to najbardziej interesuje nas oczyszczanie po PCR/obróbce, izolacja z agarozy i izolacja plazmidów z hodowli E. coli.

Z buforami DIY można też robić trochę fajniejsze rzeczy, np. zmieniając ilość wody w buforze do aktywacji można zmieniać minimalną długość DNA wiązanego do krzemionki (czyli regulować długość odpłukiwanych fragmentów, np. po rekstrykcji - nie trzeba się bawić w izolację z żelu).

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post