niezidentyfikowane, gryzące robaki

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
racoon
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2011, o 21:33

niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: racoon »

Witam

Mieszkam na 3 piętrze w bloku i w mieszkaniu pojawiają mi się małe (2-5mm) brązowe, płaskie, okrągłe robaki. Nie posiadają skrzydeł, poruszają się dość wolno. Najczęściej spotykam je na ścianie bądź czasem na łóżku. Nie było by problemu, lecz one strasznie mocno gryzą. Malutki 2mm robaczek potrafi tak ugryźć że przez pare dni pozostaje czerwony ślad. O większym to szkoda gadać. Szukałem wszędzie gdzie się dało lecz nie mogę znaleźć jak się te szkodniki nazywają. W miarę możliwości postaram się dodać zdjęcie lecz nie obiecuję. Bardzo mi zależy na zidentyfikowaniu tego szkodnika. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

PS mieszkam na najwyższym piętrze, a zaraz nade mną jest strych z gołębiami.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: WojtekB »

Bez zdjęcia ciężko coś w 100% potwierdzić, ale być może znalazłem odpowiedź na Twój problem:

Kod: Zaznacz cały

radoslawspiewak.net/2006-1p.htm
Alergia na obrzeżki gołębie (Argas reflexus) na Górnym Śląsku

Choć przydałoby się trochę więcej informacji (np: ile par odnóży te żyjątka posiadają, bo to może podważyć moją tezę).
racoon
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2011, o 21:33

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: racoon »

Bardzo dziękuję Ci za szybką i konkretną odpowiedź. Tak, to te robaki. Później przestudiuję artykuł, teraz tak na szybko przeczytałem. Widzę, że trudno będzie się tego pozbyć
Detektyw Monk

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: Detektyw Monk »

Jest ich gatunków 150 , aktywne gównie nocą .Lubią suche i ciepłe rejony .
racoon
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2011, o 21:33

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: racoon »

Dzięki wam za odpowiedź chłopaki. Przynajmniej mam pewność że to od gołębi Chyba tego nie wyplenię bo raz już zatkałem wloty na strych gołębiom to zarówno ja i sąsiedzi mieliśmy masakrę na parapetach (kupy). A nawet jeśli wyplenilibyśmy gołębie to trzeba by cały strych odrobaczać. heh chyba nie pozostaje nic jak się przeprowadzić

Jeszcze raz dzięki wam za pomoc, myślę że temat można zamknąć.
xx3kolxx3
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2013, o 16:30

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: xx3kolxx3 »

Witajcie!

Nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ mam podobny problem. Mieszkam w domu jednorodzinnym, a w pobliżu nie ma żadnych gołębi. Małe robaczki, wyglądające podobnie jak te, co ostały opisane, nocami gryzą moją babcię, Zostawiają ślady, takie jak po komarach. Ponadto, gdy się je zabije pozostawiają czerwony, krwawy ślad (taki sam jak komary). Pojawiły się tylko w jej pokoju i na jej łóżku- nigdzie więcej. Zastanawiam się, czy może to mieć związek z resztkami jedzenie, które moja chora prababcia czasem wrzuca [do donic z kwiatkami albo pod stół? Dodam, że moja babcia wielokrotnie odkurzała łóżko i nic to nie dało. Prędzej czy później szkodniki wracały.
Mam zdjęcia, jednak nie za bardzo wiem, jak je tutaj wstawić.

Proszę pomóżcie.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: karteczka88 »

Jeśli macie możliwość złapania obrzeżków do probówki z alkoholem lub innym pojemniku z alkoholem to chętnie je przyjmę
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Lucque
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2018, o 14:27

Re: niezidentyfikowane, gryzące robaki

Post autor: Lucque »

Prośba mam takie coś w łóżku próbuję zwalczyć ale nic nie pomaga piją krew swędzi po tym ciało i robią się bombelki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości