Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: przeniesienie

Post autor: tista »

drpustelnik, tam nie było ani odrobiny pogardy, zdaję sobie sprawę, że biologia na łódzkim umedzie jest obszernym przedmiotem. Chodziło mi o to, że w Krakowie przepisują przedmioty, które nie są jednoznacznymi przełożeniami, łódzką biologię podałam jako przykład, bo taki mi się akurat nasunął.

No właśnie problem w tym, że embriologię miałam podpiętą do anatomii, a nie histo.

Na wumie przedmioty które nie kończą się egzaminem, tylko zaliczeniem są na ocenę czy bez oceny?
drpustelnik
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:24

Re: przeniesienie

Post autor: drpustelnik »

na ocenę
bogdaan
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2018, o 14:26

Re: przeniesienie

Post autor: bogdaan »

A nie orientuje się tu może ktoś jak wygląda przeniesienie na CMUJ po 2 roku lekarskiego? Chodzi konkretnie o przeniesienie z WUMu
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: przeniesienie

Post autor: tista »

bogdaan pisze:
2 sty 2018, o 14:49
A nie orientuje się tu może ktoś jak wygląda przeniesienie na CMUJ po 2 roku lekarskiego? Chodzi konkretnie o przeniesienie z WUMu
Przenoszą na 2 rok. Z 1 roku raczej nic nie każą Ci nadrabiać, z drugiego zostaną Ci takie przedmioty jak:
patologia (16 ects)
wstęp do nauk klinicznych (6)
psychologia lek 1/2 (2)
socjologia (2)
mikrobiologia z parazytologią i immunologia (5) - jak porozmawiasz z kierownikiem kat. immuno, to może Cię zwolnią z paru zajęć, może nawet z immunologicznej części egzaminu, chociaż koleżanki w zeszłym roku nie zwolnił
farmakologia 1/2 (4)
higiena (2)
labNUKi 1/4 (2)
telemedycyna (2)
biofizyka (4) - kończy się u nas egzaminem i jak dotąd prof. w takiej sytuacji zwalniał ludzi przenoszących się z udziału w zajęciach, przychodzili tylko na egzamin

Na drugim roku jest też angielski 1/3 (3), nie wiem czy i na jakiej zasadzie przepisują oceny.
To by było chyba na tyle, zostaje Ci ok. 45 ectsów do zrobienia na 2 roku. No chyba, że ktoś się doczepi do różnic w programach pozostałych przedmiotów, ale nie sądzę. Ewentualnie zakład med. katastrof, który odpowiada za pierwszą pomoc 2/2 (2+2ectsy) może się doczepić, trudny kierownik.
bogdaan
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2018, o 14:26

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: bogdaan »

Wielkie dzięki za pomoc
Revers
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2018, o 11:14

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Revers »

Czy ktoś może orientuje się, jak wyglądają szanse na przeniesienie się z Lublina na WUM po pierwszym roku?
Co prawda znalazłem na forum kilka postów dotyczących tego tematu, ale pochodzą one sprzed wielu lat, więc coś mogło się zmienić w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Hipstęł »

Aktualnie ze względu na bardzo dużą liczbę studentów i małą liczbę miejsc podania o przeniesienie są odrzucane, chyba, ze sytuacja jest podbramowa - leczenie choroby nowotworowej itp.
Monkey
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 19:29

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Monkey »

Wiecie coś kiedy będą decyzje dotyczące podań o przeniesienie na WUM?
Polopiryna
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2019, o 11:42

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Polopiryna »

Hej, czy jest tutaj ktoś kto przeniósł się na WUM w ostatnich latach i mógłby mi coś więcej opowiedzieć?
Studentlek99
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2019, o 13:31

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Studentlek99 »

Czy ktoś może odpowiedzieć coś o przenosinach na cmuj po 1 roku z Wrocławia ? :)
Bioszka
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2019, o 13:37

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Bioszka »

Czesc, czy slyszal ktos moze czy istnieje mozliwosc przeniesienia sie po 1 lub 2 roku z leka z Olsztyna do Opola, Rzeszowa, Kielc lub Krakowa. Bede wdzieczna za informacje.

Pytanie nr 2 - jak jest z przepisywaniem przedmiotow w Olsztynie (tj. biofizyka, statystyka, biologia molekularna)? Mam zrobiony licencjat z Biochemii na UJ i mowiac szczerze ciekawi mnie czy udaloby mi sie przepisac przedmiot biochemie na lek w Olsztynie :p
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: FurionPL »

Dzień dobry wszystkim :)
Mam pytanie, co do przenosin z Łodzi do Wrocławia na kierunek lekarski
Jestem teraz na drugim roku lekarskiego w Łodzi i z pilnych przyczyn rodzinnych chciałbym przenieść się na 3. rok do Wrocławia.
Nie miałem nigdy doświadczenia z takim procesem. Zajrzałem na stronę uczelni, gdzie wyszczególniono termin składania wniosków oraz cały plik dokumentów koniecznych do złożenia.
Aczkolwiek z tego, co przeczytałem istnieje również drugi wariant, czyli przenosiny w trybie rekrutacji.
Przedmioty, których w Łodzi nie miałem to: anatomia kliniczna, propedeutyka stomat., fakultety (mam aczkolwiek przedmioty wojskowe, wf oraz łacinę), medycyna ratunkowa i patomorfologia. Kończę na 2. roku mikrobiologię, mam ją jeden semestr oraz immunologię, która jest we Wrocławiu na 3.
Jak wygląda sprawa z wysokością średniej? Jaki musi to być przedział i czy jest ona aż tak istotna?
Jakie wnioski (poza niekompletną dokumentacją i niezdaniem roku) są odrzucane przez Panią Dziekan? Jak podołać temu wielkiemu wyzwaniu?
Dziękuję uprzejmie za pomoc :))
Agata615
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2019, o 16:57

Re: Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Agata615 »

Witam wszystkich!
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem jak dopisanie się do listy studentów w trakcie trwania semestru? Chodzi o przeniesienie na niestacjonarny lekarski w Kato
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości