Mikroskop dla dziecka

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
tojs
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2018, o 10:53

Mikroskop dla dziecka

Post autor: tojs »

Witam,
mam zamiar kupić mikroskop biologiczny dla dziecka - wiek 8, budżet ok 500 zł, raczej nowy bo to prezent. W ramach budżetu chciałbym zmieścić się wraz z zestawem gotowych próbek do obejrzenia. Nie koniecznie pcham się w gotowe zestawy ale jak jest coś godnego polecenia to skorzystam.

Możecie polecić coś konkretnego (może i nawet 2,3 propozycje abym wybrał kolor ).
dzięki P.
szymas
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, o 10:25

Re: Mikroskop dla dziecka

Post autor: szymas »

Witam,
Też planuję kupić mikroskop dla dzieci. Po zapoznaniu się z informacjami na tym forum skłaniam się do Biolight 300. Znalazłem ten mikroskop w 2 sklepach:
  • Kod: Zaznacz cały

    fotozakupy.pl/product-pol-15641-Mikroskop-Delta-Optical-Biolight-300.html
    - 285zł
    niestety mogę dodać tylko jeden link

    Kod: Zaznacz cały

    teleskop.pl/product-pol-1152214518-Mikroskop-OPTICON-Investigator-XSP-48.html
    - 253zł (promocja)

Jedyne co mnie zastanawia to, że w drugim sklepie (w cenie 253zł) dają w zestawie okular WF16x i wspominają że Wyposażenie standardowe obejmuje: soczewkę Barlowa 1,6x". Myślałem że te w tych mikroskopach nie ma tej soczewki.

Rozumiem że oba przedstawione mikroskopy to finalnie ten sam produkt. Jeżeli opcja 2 ma w zestawie dodatkowy okular to jest to dobra promocja, tak?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop dla dziecka

Post autor: planapo »

Barlow to jest marketingowa ściema. Jak juz kupowac ten model to bralbym w Delcie - tam nie nie dodaja tych nabardziej tandetnych rozwiazan dizeki korym zabawka powieksza 1600 czy 2000x co z zalozenia nie jest mozliwe (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość