Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

malgosi35 pisze:A gdybście jeszcze wiedzieli ile kosztuje taki kurs na speckę i inne kursy za które trzeba płacić.
kursy na speckę są za free
Problem w tym, że jest ich mało (w niektórych specjalizacjach 1-2 rocznie). Kolega, który robił specjalizację w Szczecinie jeździł na kurs do Krakowa. Na podróż i przeżycie w Krakowie trzeba wydać dość dużą kasę. No a kurs i tak trzeba zrobić, bo bez tego nie można podejść do egzaminu państwowego.

Dostanie się na speckę to już coś - miejsc na te stomatologiczne jest mało (bo nie opłaca się trzymać specjalizantów).
Gila pisze:Szczerze mówiąc, to stomatolog już w liceum pracuje na swój sukces, w tym czasie, gdy inni obijają sie przed telewizorem, bądź chodzą na wagary, ten człowiek się uczy
ja tam chodziłem na wagary (z bratem) i jakoś żyje
epinefrynka

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: epinefrynka »

Morfeusz pisze:ja tam chodziłem na wagary (z bratem) i jakoś żyje
Ładny przykład dzieciom dajesz
Gila pisze:
Szczerze mówiąc, to stomatolog już w liceum pracuje na swój sukces, w tym czasie, gdy inni obijają sie przed telewizorem, bądź chodzą na wagary, ten człowiek się uczy
Z tą nauką w LO to nie przesadzajmy To piękne czasy są kiedy jeszcze mało wymagają i nie trzeba zakuwać (i można się wysypiać ^^ - chyba że się w necie do późna siedzi )
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: malgosi35 »

Morfeusz pisze:kursy na speckę są za free
Morfeusz pisze:Problem w tym, że jest ich mało (w niektórych specjalizacjach 1-2 rocznie).
Moja siora uzupełniała coś prywatnymi kursami.
swim4biolog
Posty: 30
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 16:25

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: swim4biolog »

Francessco pisze:W mojej rodzinie jest dentysta, pracujący w przychodni swego czasu publicznej, teraz sprywatyzowanej, co jednak nie zmienia faktu że zarabia ok. 1200 zł. / na rękę /

Doprawdy, nieźle płatny zawód

Uważaj.! Bo Ci jeszcze uwierzę. Po pierwsze musi być b. słaby i pracować na pół etatu czyli jakieś 4 godz po 5 dni.PP
jjusti18

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: jjusti18 »

Dobry specjalista bardzo dużo. Ja należę do Kliniki Stomatologicznej Platinum Dent w Kielcach i tam praktycznie drzwi się nie zamykają, ale fakt jest jeden- że to naprawdę fachowcy z powołania. Ja jestem z ich zabiegów bardzo zadowolona, ponieważ wykonują je z dokładnością i co ważne dla mnie bezboleśnie . Dla zainteresowanych pozwolę sobie nawet zostawić namiary, może się przydadzą
sebarubin
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 07:28

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: sebarubin »

Zaraz po studiach zarabiałem około 2500netto w okolicach Wrocławia. Teraz, po 5 latach potroiłem tę kwotę. Fakt faktem miałem plecy.
Dark Templar
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2018, o 21:57

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Dark Templar »

Jeśli dentysta pracuje u kogoś na nfz tylko to dajmy na to jesli ma miesieczny kontrakt na 7k punktów na pół etatu, i dajmy na to że dostaje 40% z tego co wypracuje, po odliczeniu podatku dochodowego i zusu(własna działalność gospodarcza przez 2 lata 700 zeta potem 1200) ma ok. 2k zeta na rękę, potem mniej (1 punkt mniej więcej jest równy 1 złotówce). Jeśli ma więcej pacjentów prywatnych, to dostaje z nich te 40% (lub wiecej jeśli tak ma w umowie) minus podatek dochodowy. Czyli z takiego wypełnienia za 100 zł dostaje mniej niż 40 zł. W takim wypadku żeby coś sensownego zarobić trzeba [at]#[at][at]#c no i jest problem z wyrobieniem kontraktu. Do tego drugie półetatu w innej przychodni. No i leci kregosłup, wzrok, nerwy i inne
Jeśli się robi implanty ortodoncje lub protetykę stawki rosną niebagatelnie, ale trzeba być naprawdę dobrym w tym co sie robi, nie są to ani łatwe ani przyjemne rzeczy, wszczepienie kilku implantów może trwać nawet 2-3 godziny , jak coś się spieprzy, to trzeba poprawiać, a nawet w skrajnych przypadkach można trafić do sądu. Do tych rzeczy lepiej się nie brać bez specki, bo ryzyko duże, na specjalizacje bardzo trudno sie dostać, nawet na wolontariat - wszystko głównie zalezy od napisanego ldeku ale i nie tylko ldeku
Własny gabinet - 100% zysków dla lekarza, ale samemu trzeba zadbac o materiały personel opłaty lokal, i tak sie bardziej opłaca, ale jak sie ma duzo pacjentów i to prywatnych. No i ta cena.
Podsumowując - dobrze zarabiają specjaliści, ci co mają prywatny gabinet, zdolni ludzie którzy bez specjalizacji są w stanie robić jakieś prostsze rzeczy z protetyki lub chirurgii, oraz mają dobrze wyrobioną opinię i są świetnymi dentystami, jak ktoś nie ma specjalizacji, i nie jest zdolny/cwany/ogarnięty to gówno zarobi
nie jestem pewien czy wszystko siętu zgadza, ale myślę że mniej więcej tak to wygląda
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Amani »

Dark Templar pisze:
29 lip 2018, o 00:35
myślę że mniej więcej tak to wygląda
też mi opinia
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości