Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Wilczyca
Posty: 46
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:13

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wilczyca »

137 Myślisz że się uda? Dostałeś się już gdzieś?
srulig
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 11:44

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: srulig »

mam taka wielka nadzieje ze sie uda, tak do olsztyna z 456pkt wiec ze sporym zapasem ale wroclaw to u mnie numer 1 zdecydowanie wiec caly czas sprawdzam i dzwonie, a Ty gdzies oprocz wro?
Wilczyca
Posty: 46
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:13

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wilczyca »

To dawaj znać co tam mówią we Wrocławiu jak dzwonisz. Ja do Lublina i Poznania, do Olsztyna nie składałam.
Ale też chciałabym,żeby ten Wrocław wszedł, baardzo Mnie babeczka mówiła że niby 5 września ma się coś obsunąć, ale mam nadzieję że wcześniej
srulig
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 11:44

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: srulig »

jak cos sie dowiem do napisze na priv ale mi tez mailem napisali ze po 5 wrzesnia dopiero cos oglosza. jestem ciekaw jaki wplyw na ostateczne progi na fakt ze rekrutacja na stacjo i niestacjo sa od tego roku osobne, ktos cos sie domysla?
Wetlina
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:23

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wetlina »

Czemu jestescie tak zdetetminowani na wroclaw jesli moge spytac? Polozenie? Atmosfera? Na calym roku ponad 300 osob razem z niestacjonarnymi. To strasznie duzo w porownaniu z innymi uczelniami.
Wilczyca
Posty: 46
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:13

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wilczyca »

Może dlatego że jest na pierwszym miejscu w rankingach i reprezentuje wysoki poziom. Ale ja właśnie z tego wzgledu że tyle osób przyjmują trochę się waham, bo ile z tych osób zostanie specjalnie uwalonych? Znalazłam też dużo negatywnych opinii na temat tej uczelni i sama nie wiem. Szukam też osób studiujacych w Poznaniu ale nie ma odzewu.
Wetlina
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:23

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wetlina »

Ja dostałam się do wrocławia, olsztyna i lublina (już zrezygnowałam). Czekam jeszcze na warszawę. Mam kompletny chaos w głowie którą uczelnię wybrać bo wszystkie nie są w miejscu zamieszkania (ok 3 H). Byłam najpierw zachwycona wrocławiem ale coraz więcej mam wątpliwości - duża liczba studentów a wydział ten sam - czy to się nie odbije na ilości osób w grupach? ile osób będzie musiało odpaść? jak będzie ułożony plan bo spędzanie na uczelni całego dnia 5 dni w tygodniu może być trochę uciążliwe. Olsztyn niby ma dobre opinie, świetna atmosfera na Kortowie, ale mam wrażenie że oni są głównie nastawieni na duże zwierzęta hodowlane - a to nie moja bajka. Lublin - złe opinie na temat uczelni - już miałam mordor w liceum więc nie chcę mieć powtórki na uczelni (wiem że to trudny kierunek, dużo nauki, ale nie koniecznie musi mnie ktoś dołować dla własnej satysfakcji). SGGW - dobre opinie, dofinansowana, nowy kampus, świetnie wyposażona klinika itd. ale dużo informacji, że tutaj jest wyścig szczurów bo niestacjonarni chcą koniecznie przejść na stacjonarne studia i potrafią chcieć to osiągnąć za wszelką cenę. Dalej myślę ale czasu jest jest coraz mniej. Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia albo wiedzę na temat uczelni (sam jest lub był studentem jednej z nich) to będę wdzięczna za podzielenie się ze mną.
demika
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2018, o 16:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: demika »

Nie wiem jakie są opinie studentów z Wrocławia na ten temat, ale ja zdecydowanie nie chciałabym tam studiować w takim tłumie.
Wilczyca
Posty: 46
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:13

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Wilczyca »

Wetlina, w Warszawie studiowałam 2 lata, nie weterynarię, ale miałam zajęcia na wydziale nauk o zwierzętach i medycyny wet. i nie znam nikogo kto z niestacjo przeniósłby się na stacjo, bo podpisywane są umowy z niestacjo i płacisz do końca. We Wrocławiu jedynie z łaski wydziału przechodzisz po 3 latach niestacjo na stacjo. Na twoim miejscu wybrałabym chyba Wawę, a wyścig szczurów to może być wszędzie, zależy od rocznika, moj rocznik super zgrani, a rocznik młodszy wciąż się ze sobą kłóci, także różnie z tym bywa Ja z kolei dostałam się do Lublina, Poznania, i do Wro brakuje 3 pkt, ale Lublin odrzucam, strasznie daleko mam, bo z wielkopolski jestem. Skłaniam się ku Poznaniowi albo Wro, ale coraz bardziej mnie ten wro odpycha Nie wiem co robić
Dallaseve
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, o 05:49

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Dallaseve »

U mnie ze względów dojazdowych i mieszkaniowych (jestem z Poznania i mam tu kupione mieszkanie) kompletnie odpada Wrocław. A bardzo szkoda, bo pogadałam trochę z ludźmi na tutejszej weterynarii. Ogólnie z tego co słyszałam jest mniej praktycznych zajęć (bo kierunek dopiero się rozwija, kwestia czasu pewnie, ale na chwilę obecną jest ciężko ) i że jeśli już są praktyczne zajęcia, to i tak znacznie więcej pokazowych niż we Wrocławiu (to z kolei info z rozmowy pomiędzy znajomymi stąd a chłopakiem z Wrocławia). Ogólnie chwalili sobie i UP i Wrocław ale też według ludzi z UP papier z Wrocławia znaczy więcej i da się odczuć to że Poznań jednak tej renomy nie ma zwłaszcza przy składaniu gdzieś papierów.
Gdybym mogła zaczynać wetę zaraz po studiach (a poszłam na zupełnie inny kierunek i dopiero teraz po licencjacie wróciłam do tych myśli ) zdecydowanie kupowałabym mieszkanie nie w Poznaniu a we Wrocławiu. To tak z mojej strony w temacie Wrocław vs Poznań
OdyniecSrogi
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, o 08:43

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: OdyniecSrogi »

Myślicie że do Olsztyna będzie jeszcze jedna lista? Są jakieś szanse żeby się dostać jak mam 362 punkty _?
Ciekawy5
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2018, o 09:29

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Ciekawy5 »

Jakaś aktualizacja na Lublin, dalej 320 ?
sdfgs00
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2015, o 17:58

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: sdfgs00 »

Dallaseve pisze:
23 lip 2018, o 18:03
Próg drugiej listy to 70,5, ja mam 70,3 tak blisko a tak daleko. jestem ciekawa, czy coś się jeszcze zmieni, czy są jakiekolwiek szanse że dostanę negle telefon za miesiąc czy półtora że jednak. up poznań, jakieś doświadczenia w tym temacie?
Będzie cisza do połowy września jakoś. Przynajmniej tak było 2 lata temu I z tego co wiem to próg od pierwszej listy wtedy spadł o jakieś 5 pkt na pewno, więc myślę, że na spokojnie się dostaniesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości