poprawa matury 2019- stara podstawa

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
maturzystka92
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, o 08:47

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: maturzystka92 »

Ja obecnie kupuję książki.
Duża jest różnica między starą podstawą programową a nową?
Mogę kupić zbiory do nowej z chemii? Może macie jakieś godne polecenia

A Ty będziesz jeszcze poprawiać?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Nie ja już nie poprawiam.
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: poointhejar »

Dzwonilam do OKE jeszcze w maju i pani mi powiedziala ze na 95% piszemy jeszcze stara podstawe, ale ze mam sie upewnic we wrzesniu.
frodo_kapibara
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2018, o 14:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: frodo_kapibara »

Od siebie polecam plan nauki do matury z chemii na rok szkolny . Pomaga w organizacji czasu.
mst

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: mst »

Ja jestem rocznik 95 i też poprawiam wg starej podstawy.

Przy chemii siedzę z korepetytorem od marca i mam skończony cały 1 tom Witowskiego. 2 tom prawie w połowie - planuję skończyć 3 tomy do końca września.

Z biologii natomiast robię zbiór Teraz matura", na pewno dokupię Biomedicę. W co jeszcze warto się zaopatrzyć?
Na oku mam: Pac, tydzień po tygodniu, operon odkrywamy na nowo.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

Kieruje post do osob, którzy są już starsi mają te 24/5/6 wiosen. Poprawiacie matury w przyszłym roku, i co zamierzacie robić przez rok? Rozwijacie się? Pracujecie zarabiacie?
Mysle, że robienie w tym roku gap year na poprawę matury i sama nauka do niej to nonsens w oczach innych jak np rodziców.
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Hymenophyllum »

Sama nauka do matury to jest nonsens. Będziesz żałowała straconego roku. Ja poprawiałem dwa razy i robiłem coś pożytecznego jednocześnie. W pierwszym roku (de facto 1,5 roku) pracowałem w finansach gdzie nauczyłem się wielu rzeczy, a pozostałą część czasu spędziłem na nauce programowania Dostałem się na medycynę i cieszę się, że oprócz nauki do matury robiłem coś jeszcze
mst

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: mst »

Jak rozplanowałeś podział nauki na biologię i chemię? Jednego dnia chemia, drugiego biol czy jednego dnia to i to?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: James Bond »

U mnie było jeden dzień bio drugi chem.
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Hymenophyllum »

mst pisze:
31 lip 2018, o 15:59
Jak rozplanowałeś podział nauki na biologię i chemię? Jednego dnia chemia, drugiego biol czy jednego dnia to i to?
Nie miałem jakiegoś ustalonego podziału na przedmioty.
Codziennie robiłem 200-300 fiszek z chemii i biologii oraz to, co akurat było do zrobienia. Jeśli np. robiłem kilkadziesiąt zadań z jednego przedmiotu to widziałem, że muszę też zrobić coś z drugiego by mi się mózg nie przegrzał. Lub też byłem na tyle zmotywowany by zrobić 100 zadań z biologii w jeden dzień, że skupiałem się tylko na tym. Było różnie.

Natomiast kluczowe jest by mieć dobry plan nauki, bez tego będzie ciężko.
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: bulaj »

Co rozumiesz przez fiszkę i jak takie fiszki u Ciebie wyglądały? (co w nich napisałeś?) Ile materiału miałeś zawarte w 1 fiszcę ? Pytam z ciekawości.
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
mst

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: mst »

Ja akurat jestem w dość komfortowej sytuacji i przeznaczam na naukę minimum 4 godziny dzienne.

Czasami są to 4 godziny, a czasami 6, rzadziej 8. Po prostu zrobił mi się luz na studiach.

Nie wiem co masz na myśli plan nauki, ale u mnie plan to właśnie minimum te 4 godziny i zadania - w razie nierozumienia czegoś podręcznik Nowej Ery - IMO są bardzo dobre i są lepsze od klasycznego i legendarnego Rożaka.

Nie idę też w ilości repetytoriów i podręczników - mam te z nowej ery i uważam, że to powinno wystarczyć w 300%.

Z chemii Witowskiego chcę skończyć do końca września, zostało mi 1,5 tomu, tom I mam w całości zrobiony. Potem Fundamenty.

Dziś zamówiłem też Biologia+Chemia tydzień po tygodniu, a chcę jeszcze kupić komplet zbiorów z biomedici i Biologia na cito. Do tego matury CKE i nie sądzę, aby to było niewystarczające
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: poprawa matury 2019- stara podstawa

Post autor: Hymenophyllum »

bulaj pisze:
1 sie 2018, o 19:44
Co rozumiesz przez fiszkę
Jak to co rozumiem przez fiszkę"? Fiszka to fiszka.
Wyglądały tak, że miałem jakieś zadanie/pytanie i odpowiedź, np. podaj funkcję, opisz budowę
Łącznie mam ich ok. 5000 z biologii i z chemii.
mst pisze:
2 sie 2018, o 00:33
chcę jeszcze kupić komplet zbiorów z biomedica
Odradzam Biomedica - zbyt dużo zadań zamkniętych, polecam zaś Nową Erę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości