Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
dentistry_dream
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2018, o 11:29

Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Post autor: dentistry_dream »

Cześć,
bo mam taki problem, bo zrobiłam sobie gap year i w tym roku poprawiałam po raz pierwszy matury.i trochę poprawiłam, ale nie jakoś oszałamiająco, bo z biologii z 53% na 63%, a z chemii z 50% na 60%, a to zdecydowanie za mało by dostać się na stomatologię (
Zostanie kolejny rok w domu jednak nie wchodzi w grę.

Dostałam się już na studia na farmację i wetę, prawdopodobnie przyjmą mnie jeszcze na biotechnologię, ale żaden z tych kierunków nie jest tym wymarzonym, i mam dylemat, bo zastanawiam się nad taką opcją: czy iść na farmę/wetę i jednocześnie na pierwszym roku uczyć się do poprawy chemii, a jeśli uda się poprawić na te 80% to w kolejnym roku walczyć z biolką.czy odpuścić i po prostu skupić się na samych studiach?

Rodzice uważają, że jeśli miałam cały dodatkowy rok na przygotowanie i nie poprawiłam dostatecznie dobrze wyników, to jednocześnie jeszcze studiując nie mam na to najmniejszej szansy.
Jestem teraz w rozsypce i nie mam pojęcia co robić .

Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji (jednocześnie studiował i poprawiał matury) i mógłby coś podpowiedzieć?
dag-po
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 21:40

Re: Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Post autor: dag-po »

Nie byłam w takiej sytuacji, ale czytałam wiele wpisów na forum i pisali niestety, że trudno jest pogodzić studiowanie z nauką do matury, w szczególności jeśli chodzi o stomatologie i medycynę. Ja startowałam w tym roku po raz pierwszy na medycynę, ale słabo mi matura poszła, więc planuje gap year. Ale wszystko jest do zrobienia, jakbyś rozplanowała naukę to myślę, że dasz radę Materiał masz już opanowany, trzeba go tylko powtórzyć. Najwyżej w drugim semestrze odrobinę opuszczałabyś się w nauce na studiach. Chociaz może porozmawiaj z rodzicami, skoro to Twoje marzenie. Te dwa lata to tak naprawdę nic Ludzie próbują czasem po 5, 6 razy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Post autor: Mårran »

Poprawa na studiach jak najbardziej, wiele osób to poleca, ale nie na farmacji czy wecie. Znajdź sobie jakiś mniej wymagający kierunek i tam poprawiaj.
Pani Buka
zbsw
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2018, o 11:20

Re: Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Post autor: zbsw »

A może odpuścić studia i iść do pracy na rok? Rodzice wtedy odpuszczą, wgl najlepiej im nie mów, bo mi od początku i rodzice i w szkole mówili, że się nie dostanę (mieli rację Ale pewno dołożyli swoje do mojej porażki). Zarobisz na książki, korepetycje. Odbębnisz sobie 8h na zakładzie czy w jakimś sklepie za te 1600zł i masz resztę dnia na naukę. W rok sobie ogarniesz obydwa przedmioty, może nawet coś odłożysz. Na studiach masz wykłady itp.+samodzielna praca po zajęciach więc bierze to więcej czasu. Pamiętaj, że masz fajne alternatywy, bo jak nie wyjdzie to możesz iść na farmację/weterynarię. Ja bym w takiej sytuacji poszedł do pracy.
Chanel_
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 18:31

Re: Druga poprawa matury i jednoczesne studiowanie

Post autor: Chanel_ »

Zrobiłam w tym roku tak samo, poszłam na studia i chciałam poprawiać drugi raz. Nie poprawiłam i teraz widze, że pójście na studia to nie była dobra decyzja. Lepiej iść do pracy na rok niż studiować i uczyć się do matury. Studia zabierały mi bardzo dużo czasu, czasem nie miałam już siły się uczyć po zajęciach gdy wracałam do domu o 19 a na uczelni byłam od 8. Przemyśl to dobrze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości